Emilian Kamiński miał siostrę. Ona także jest znaną aktorką. Nie mieli łatwego dzieciństwa

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia media przekazały smutną informację o śmierci Emiliana Kamińskiego. Aktora pożegnał cały świat artystyczny, a przede wszystkim rodzina. Niewiele osób pamięta, że gwiazdor miał siostrę Dorotę. Ona także jest znana aktorką.

Dorota Kamińska jest młodsza od zmarłego brata o trzy lata. Urodziła się w 1955 roku. Opiekowali się sobą nawzajem już w dziecięcych latach. W domu Kamińskich pojawiała się przemoc fizyczna. Rodzeństwo było źle traktowane przez rodziców, jednak zawsze mogli liczyć na siebie.

Zawsze trzymaliśmy sztamę. Emilian żałował tylko, że nie jestem chłopcem, bo bardzo chciał mieć braciszka - powiedziała Dorota Kamińska w magazynie "Świat i ludzie".

Kobiela przeczuwał, że coś się stanie, a Zejdler rzekomo popełnił samobójstwoKobiela przeczuwał, że coś się stanie, a Zejdler rzekomo popełnił samobójstwo

Zobacz wideo Wywiad z Emilianem Kamińskim

Emilian Kamiński uczył ją "męskich zabaw", takich jak rzucanie nożem czy bagnetem. Artystka przyznała, że po takich przygodach zostały im blizny – jej na dłoni, jemu na stopie.

Tłukliśmy się jak większość braci i sióstr - dodała.

Siostra wspierała pasję Emiliana Kamińskiego. Poszła w jego ślady

Tylko Dorota wspierała aktorską pasję Emiliana. Sama miała zostać inżynierką. Los chciał jednak inaczej. Mimo że zdawała na Politechnikę Warszawską, gdy w 1975 roku Emilian skończył szkołę teatralną, siostra postanowiła pójść w jego ślady.

W 1976 roku dostała się do warszawskiej PWST i podjęła naukę. To zdecydowanie był dobry krok. Dzięki tej zmianie planów dostaliśmy jako publiczność wiele niezapomnianych ról. Już na pierwszym roku studiów zadebiutowała w "Barwach ochronnych" Krzysztofa Zanussiego. A to był dopiero początek. Aktorka zachwycała w komedii "Och, Karol", "Karate po polsku" czy w kultowych serialach – takich jak w "W labiryncie" czy "Fitness Club".

Dorota Kamińska była też związana z Polsatem. Występowała w wielu produkcjach stacji: "Zostać miss" czy "Fali zbrodni".

Dorota Kamińska, Emilian Kamiński, Justyna SieńczyłłoNowe oświadczenie Teatru Kamienica. Żona i siostra Kamińskiego mają prośbę

Życie prywatne Doroty Kamińskiej

Dorota Kamińska nie miała jednak szczęścia w miłości. Ma za sobą dwa rozwody. Pierwszy związek rozpadł się szybko. Drugie małżeństwo trwał 14 lat. Aktorka była związana z ginekologiem Zbigniewem Chacińskim. W kuluarach dużo mówiło się o jej romansie z Waldemarem Dąbrowskim, ówczesnym dyrektorem Teatru Studio w Warszawie. A później – z Jackiem Borkowskim. Dopiero w 2003 roku Kamińska znalazła szczęście u boku dziennikarza Piotra Pajdowskiego.

Więcej o: