Sylwester Marzeń. Górniak i Steczkowska wystąpią z synami. Gwiazdy wieczoru z zagranicy nie znacie? My też

Na tegorocznym Sylwestrze Marzeń w Zakopanem nie zabraknie Edyty Górniak z synem Allanem, a także Justyny Steczkowskiej z Leonem. Obok polskich wokalistek wystąpią także zagraniczne nazwiska.

Sylwester Marzeń w Zakopanem to już dla wielu klasyka gatunku i jedno z kultowych widowisk. Na scenie pod samymi Tatrami co roku występują gwiazdy polskiej sceny, ale i zagraniczni goście. Szczegóły koncertu podano na konferencji prasowej w siedzibie Telewizji Polskiej. Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz podkreślił, że trwają przygotowania zarówno w Warszawie, jak i na Podhalu, scena jest w budowie, a artyści szlifują materiał. Matyszkiewicz dodał też, że tegoroczna impreza ma zrobić ogromne wrażenie na widzach i przebić wszystkie poprzednie.

Zobacz wideo Doda zaśpiewa z Marylą na sylwestrze. "Dwie queen na scenie"

Znamy gwiazdy sceny Sylwestra Marzeń - dużym zaskoczeniem zagraniczne nazwiska

Wśród gwiazd na Sylwestrze Marzeń nie może zabraknąć perełek polskiej sceny - pojawią się zatem wraz z synami Edyta Górniak i Justyna Steczkowska. Na liście artystów są także: Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Maja Hyży, Marina Łuczenko-Szczęsna, Sławomir i Kajra, Kasia Moś, Sara James, Jan Majewski, Felivers, Staszek Karpiel-Bułecka, kapela Ciupagi czy Kuba Szmajkowsky. Nowy rok przywitamy także z gwiazdami disco polo. Na scenie pojawi się król przebojów Zenek Martyniuk, a także Playboys, Weekend, Defis, Classic, Boys, MiłyPan, Voyager i Blanka.

Na sylwestrowej scenie nie zabraknie także wykonawców zza granicy. Chociaż ciężko będzie pobić zeszłoroczny "fenomen" Jasona Derulo, postanowiono zaprosić ukraińską supergwiazdę, czyli zespół Dzidzio. Poza popowymi rytmami nie zabraknie także nieco bardziej klasycznych rytmów. Do grona artystów Sylwestra Marzeń dołączy także Thomas Anders - niemiecki piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny, lider Modern Talking.

Sylwester Marzeń - szykują się zmiany w koncepcji imprezy

Chociaż to właśnie artyści są najważniejszą częścią Sylwestra Marzeń, tak nie można pominąć oprawy wizualnej. Jak podaje Anna Cyzowska, dyrektorka agencji kreacji rozrywki i oprawy TVP: 

Podczas tegorocznego Sylwestra Marzeń telewizja stawia na różnorodność gatunków muzycznych i na duety matek z synami. Edycie Górniak w roli DJ-a na scenie towarzyszyć będzie syn Allan 'Enso' Krupa. Z synem Leonem Myszkowskim i jego DJ-ską formacją 'Mike& Laurent' wystąpi Justyna Steczkowska.

Cyzowska zdradziła też, że telewizja wykorzysta elementy scenografii z zeszłego roku w całkiem nowej aranżacji. Zdaniem TVP ma to przede wszystkim być ekologicznym rozwiązaniem. Pojawiły się jednak zdania, że takie metody to nic innego jak cięcie kosztów, spowodowane brakiem dofinansowania ze strony miasta Zakopane.

Więcej o: