Sylwester Marzeń w Zakopanem to już dla wielu klasyka gatunku i jedno z kultowych widowisk. Na scenie pod samymi Tatrami co roku występują gwiazdy polskiej sceny, ale i zagraniczni goście. Szczegóły koncertu podano na konferencji prasowej w siedzibie Telewizji Polskiej. Prezes TVP Mateusz Matyszkowicz podkreślił, że trwają przygotowania zarówno w Warszawie, jak i na Podhalu, scena jest w budowie, a artyści szlifują materiał. Matyszkiewicz dodał też, że tegoroczna impreza ma zrobić ogromne wrażenie na widzach i przebić wszystkie poprzednie.
Wśród gwiazd na Sylwestrze Marzeń nie może zabraknąć perełek polskiej sceny - pojawią się zatem wraz z synami Edyta Górniak i Justyna Steczkowska. Na liście artystów są także: Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Maja Hyży, Marina Łuczenko-Szczęsna, Sławomir i Kajra, Kasia Moś, Sara James, Jan Majewski, Felivers, Staszek Karpiel-Bułecka, kapela Ciupagi czy Kuba Szmajkowsky. Nowy rok przywitamy także z gwiazdami disco polo. Na scenie pojawi się król przebojów Zenek Martyniuk, a także Playboys, Weekend, Defis, Classic, Boys, MiłyPan, Voyager i Blanka.
Na sylwestrowej scenie nie zabraknie także wykonawców zza granicy. Chociaż ciężko będzie pobić zeszłoroczny "fenomen" Jasona Derulo, postanowiono zaprosić ukraińską supergwiazdę, czyli zespół Dzidzio. Poza popowymi rytmami nie zabraknie także nieco bardziej klasycznych rytmów. Do grona artystów Sylwestra Marzeń dołączy także Thomas Anders - niemiecki piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny, lider Modern Talking.
Chociaż to właśnie artyści są najważniejszą częścią Sylwestra Marzeń, tak nie można pominąć oprawy wizualnej. Jak podaje Anna Cyzowska, dyrektorka agencji kreacji rozrywki i oprawy TVP:
Podczas tegorocznego Sylwestra Marzeń telewizja stawia na różnorodność gatunków muzycznych i na duety matek z synami. Edycie Górniak w roli DJ-a na scenie towarzyszyć będzie syn Allan 'Enso' Krupa. Z synem Leonem Myszkowskim i jego DJ-ską formacją 'Mike& Laurent' wystąpi Justyna Steczkowska.
Cyzowska zdradziła też, że telewizja wykorzysta elementy scenografii z zeszłego roku w całkiem nowej aranżacji. Zdaniem TVP ma to przede wszystkim być ekologicznym rozwiązaniem. Pojawiły się jednak zdania, że takie metody to nic innego jak cięcie kosztów, spowodowane brakiem dofinansowania ze strony miasta Zakopane.
Alicja Bachleda-Curuś z synem w Polsce. 16-letni Henry Tadeusz wędrował ulicami Krakowa
Ekspertka mówi o "silnych emocjach" Tuska po spotkaniu z Nawrockim. "Rzadko widywaliśmy go w takim stanie"
Tę aktorkę zobaczymy w nowej edycji "Tańca z gwiazdami". Była nominowana do Jupiterów Roku
Syn Patrycji Markowskiej skończył 18 lat. Na urodzinowej imprezie bawił się dawno niewidziany Grzegorz Markowski
Pierwsze królewskie wyjście księżnej Kate w 2026 roku. Tak oceniła ją stylistka
Tak mieszka Czartoryska-Niemczycka. Pałac? Gdzie tam! Przytulny minimalizm
Poruszające wyznanie Piasecznego. Wypowiedział się o relacji z partnerem
Niemen zdradza, dlaczego nie farbuje włosów. "Nie płacę co miesiąc"
Znany muzyk doznał paraliżu twarzy. Zbagatelizował początkowe objawy