Książę Harry za bardzo pogrążył rodzinę. W panice chce zmienić treść autobiografii

Wygląda na to, że książka o życiu księcia Harry'ego nie ujawni wszystkich kontrowersji, które początkowo miały się w niej znaleźć. Syn króla Karola III najwyraźniej uznał, że w świetle śmierci królowej Elżbiety II nie o wszystkim wypada głośno mówić.

Wieść o tym, że książę Harry zamierza wydać autobiografię nieszczędzącą pikantnych szczegółów dotyczących członków rodziny królewskiej, obiegła media w ubiegłym roku. Zgodnie z zapowiedziami miały znaleźć się w niej m.in. nieznane informacje na temat rozpadu małżeństwa jego rodziców, fakty dotyczące samej księżnej Diany, czy dokładna relacja z życia w brytyjskiej monarchii. Książka została rzekomo ukończona już w lipcu tego roku, a jej wydanie planowano na jesień. Jak donosi "Daily Mail", książę Harry chce jednak opóźnić publikację i usunąć część informacji, które w obecnej sytuacji mogą zostać źle odebrane.

Zobacz wideo Zwiastun filmu o życiu królowej Elżbiety II

Tak mieszka Krzysztof StanowskiPrywatne boisko i imponujący ogród. Dom Krzysztofa Stanowskiego robi wrażenie

Książę Harry ma wątpliwość odnośnie do autobiografii? Na zmiany może być już za późno

Z punktu widzenia wydawcy publikacja pamiętników księcia Harry'ego tuż po pogrzebie królowej Elżbiety okazałaby się zapewne strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie brytyjską rodziną królewską, na której czele stanął nowy monarcha, jest obecnie gigantyczne. Syn króla Karola III ma jednak obawy.

W książce znalazły się pewne rzeczy, które mogą nie wypaść najlepiej, jeśli ujrzą światło dzienne tak szybko po tych wydarzeniach. Książę Harry chce zmienić niektóre fragmenty. Nie chodzi o przepisanie jej na nowo, ale desperacko chce wprowadzić zmiany. Na to może być za późno - cytuje informatora "Daily Mail".

Nie ujawniono, co dokładnie chciałby usunąć z publikacji książę Harry. Można się jedynie domyślać, że dość mocno uderzył w królową Elżbietę II lub nowego monarchę. "Daily Mail" poinformował również, że książę Harry już raz wprowadzał poprawki w publikacji na prośbę wydawcy. Początkowa wersja pamiętników miała okazać się zbyt ckliwa.

Joanna KrupaKrupa mieszka w 85-letnim domu. Wnętrza robią wrażenie

Brytyjski tabloid przekazał też, że książę Harry za twórczość literacką wynegocjował bardzo lukratywny kontrakt. Mąż Meghan Markle miał zainkasować 40 mln funtów za napisanie trzech książek, a pamiętniki będą pierwszą z nich. Póki co nie jest pewne, kiedy publikacja ma się ukazać i czy syn króla Karola III rzeczywiście wynegocjuje możliwość wprowadzenia zmian.

Więcej o: