Tak wygląda nagrobek królowej Elżbiety II. Skromny i bardzo elegancki

Królowa Elżbieta II została pochowana 19 września 2022 roku. Na oficjalnej stronie Pałacu Buckingham opublikowano zdjęcie jej nagrobka. Jej Wysokość spoczęła u boku księcia Filipa. "Teraz wszyscy są razem" - napisał jeden z internautów.

19 września odbyło się uroczyste ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II. Rodzina królewska i prezydenci z wielu stron świata zebrali się w Opactwie Westminsterskim. Pogrzeb monarchini trwał wiele godzin. Królową Elżbietę II pochowano obok męża, księcia Filipa w kaplicy świętego Jerzego. W tym miejscu spoczywają także rodzice królowej i jej siostra. Uwagę zwraca skromny, lecz elegancki nagrobek. 

Zobacz wideo Królowa Elżbieta II opublikowała swojego pierwszego posta na Instagramie

Tu spoczęła królowa Elżbieta II. Jej nagrobek nie jest spektakularny

Wiele osób interesujących się monarchią mogłoby się spodziewać wyrafinowanego i wielkiego grobowca dla królowej Elżbiety II. Nic bardziej mylnego. Przez lata Jej Wysokość słynęła z zamiłowania do prostoty i skromności, więc nie dziwi fakt, że jej nagrobek jest bardzo klasyczny i prosty. Na oficjalnej stronie rodziny królewskiej na Instagramie można już podziwiać grobowiec królowej Elżbiety II

 

Na fotografii widać tablicę upamiętniającą oraz nagrobek w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI, która jest częścią kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor. W tym miejscu zostali pochowani rodzice monarchini oraz jej siostra. Jak podaje "Daily Mail" grób Elżbiety II został przyozdobiony czarną, pamiątkową tablicą z belgijskiego marmuru. Zostały na niej wyryte imiona Jej Wysokości, rodziców oraz księcia Filipa. Internauci bardzo szybko skomentowali piękny post słowami:

W końcu zjednoczeni, niech teraz wszyscy odpoczywają - podkreślili.
Znowu razem, na wieczność.

Co myślicie o nagrobku królowej Elżbiety II? Został zaprojektowany ze smakiem i wyczuciem?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.