Wyjątkowy gest Meghan Markle przed trumną Elżbiety II. Takiego hołdu nie złożyła nawet księżna Kate

Meghan Markle ukłoniła się przed trumną królowej Elżbiety II, oddając hołd zmarłej monarchini. Z tej okazji warto przypomnieć ich pierwsze spotkanie.

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w ukochanym zamku Balmoral w Szkocji. W ostatnich chwilach życia towarzyszył jej król Karol III wraz z księżniczką Anną. Rodzina królewska w związku ze śmiercią monarchini stara się puścić w niepamięć wszelkie konflikty z Meghan Markle i księciem Harrym, którzy zrezygnowali z pełnienia oficjalnych obowiązków. Markle miała okazję po raz pierwszy od dawna uczestniczyć w licznych wystąpieniach z członkami rodziny. Nic dziwnego, że wzrok mediów i publiczności był skierowany właśnie jej stronę. W ostatnim czasie uwaga skupiła się wokół tego, w jaki sposób Markle oddała hołd królowej przy jej trumnie.

Zobacz wideo Wywiad Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey wstrząśnie rodziną królewską? Sekretny ślub, płeć drugiego dziecka i oskarżenia o rasizm

Meghan Markle ukłoniła się przed trumną królowej Elżbiety II

Podczas czuwania przy trumnie z ciałem królowej Elżbiety II, pogrążona w refleksji Markle bardzo nisko się ukłoniła, z głową skierowaną do dołu. Ten wzruszający moment przypomina czas, kiedy obie spotkały się po raz pierwszy. Markle wyjaśniła w słynnym wywiadzie z Oprah Winfrey, że nie spodziewała się, że będzie musiała się kłaniać przed królową podczas prywatnego spotkania.

Pamiętam, że ja i Harry byliśmy w samochodzie, kiedy powiedział: Ok, moja babcia tu będzie, spotkamy się z nią. Odpowiedziałam, że świetnie, bo kocham wszystkie babcie. Harry spytał zaś, czy wiem, jak się ukłonić - wspomina Markle.

Po tym pytaniu Markle niemal osłupiała, nie spodziewając się, że będzie musiała się przywitać z królową w tak oficjalny sposób nawet w domu.

Myślałam, że ukłony to tylko oficjalna część. Nie spodziewałam się, że w zaciszu domowym również będziemy to robić. Powiedziałam mu, że to przecież jego babcia. Na co Harry odpowiedział: To królowa.

Brytyjczycy bardzo dobrze ocenili zachowanie Markle w obecności trumny królowej Elżbiety II. Zwracają uwagę, że nawet księżna Kate nie zdecydowała się na tak niski ukłon. W internecie czytamy komentarze:

Nieskazitelny ukłon Meghan Markle dla królowej Elżbiety II.
W końcu zrobiła coś dobrze. Chyba lepiej od Kate.
Im większy ukłon, tym większy szacunek. Udowodniła swój respekt dla królowej - piszą internauci. 

Jak oceniacie gest Markle?