R. Kelly skazany na 30 lat więzienia! Nawet prokurator wnioskował o niższy wyrok

Raper R. Kelly został skazany na 30 lat pozbawienia wolności. To więcej niż żądał prokurator.

Więcej informacji i ciekawostek ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Oskarżenia pod adresem gwiazdy amerykańskiej muzyki wstrząsnęły show-biznesem. Jesienią 2021 roku R. Kelly został uznany za winnego dziewięciu zarzutów. Osiem z nich dotyczyło porwania i handlu ludźmi w celach seksualnych, zaś jeden tyczył się zorganizowanej działalności przestępczej. Na ogłoszenie kary musieliśmy jednak trochę poczekać Teraz 55-letni autor hitu "I Believe I Can Fly" został skazany przez nowojorski sąd na 30 lat więzienia.

Zobacz wideo Po Hollywood krążą różne teorie spiskowe

R. Kelly skazany 

Prokurator domagał się zastosowania kary w wysokości 25 lat pozbawienia wolności, ale dla poszkodowanych to było za mało. Lizette Martinez, która jest jedną z ofiar piosenkarza, przekonywała pod koniec zeszłego roku w rozmowie z TMZ, że R. Kelly powinien już nigdy nie wyjść na wolność.

Wielokrotnie udowodnił, że używa swojej władzy, by dostać to, czego chce. Nie można dać mu kolejnej szansy na pastwienie się nad kobietami.

Nowojorski sąd przychylił się do opinii ofiar i skazał 55-latka na karę 30 lat pozbawienia wolności, czyli dłuższą, niż żądał tego prokurator. Wcześniej głos zabrała Kitti Jones, której nie zależało na dożywociu dla piosenkarza, twierdziła bowiem, że żadna kara nie odkupi jego win i nie zniweluje krzywd, jakie Kelly wyrządził kobietom. 

R. Kelly został skazany m.in. za to, że był szefem układu, którego zadaniem było rekrutowanie kobiet i niepełnoletnich dziewcząt w celach seksualnych. Niektóre z zarzutów stawianych piosenkarzowi dotyczą spraw sprzed 20 lat.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.