Julee Cruise nie żyje. Wykonawczyni przeboju z "Twin Peaks" miała 66 lat

Julee Cruise nie żyje. O śmierci wykonawczyni przeboju "Falling" z czołówki serialu "Miasteczko Twin Peaks" poinformował jej mąż.

Bądź na bieżąco. Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie żyje Julee Cruise. Amerykańska wokalistka zasłynęła utworem "Falling", który stał się motywem przewodnim serialu "Miasteczko Twin Peaks" w reżyserii Davida Lyncha. Wokalistka miała 66 lat.

Zobacz wideo Laura Palmer z "Twin Peaks" - postać nie do końca fikcyjna?

Julee Cruise nie żyje. Wykonawczyni przeboju z "Twin Peaks" miała 66 lat

O śmierci 66-latki poinformował na Facebooku jej mąż, Edward Grinnan. W opublikowanym przez niego wpisie czytamy:

Opuściła ten świat na własnych warunkach. Bez żalu i w spokoju. (…) Gdy odchodziła, włączyłem jej piosenkę "Roam" (tłum. wędrówka). Teraz będzie wędrować wiecznie. Spoczywaj w pokoju, moja miłość - napisał mąż gwiazdy.

Julee Cruise nie żyje. Kim była?

Julee Cruise urodziła się 1 grudnia 1956 roku w Creston w stanie Iowa. Rozpoznawalność zdobyła dzięki współpracy z kompozytorem Angelem Badalamentim i reżyserem Davidem Lynchem, którzy napisali i wyprodukowali większość jej utworów. Do najsłynniejszych z nich należy "Falling", który stał się motywem przewodnim do kultowego już serialu "Miasteczko Twin Peaks". 

 

Julee Cruise wydała cztery albumy studyjne: "Floating into the Night" (1989), "The Voice of Love" (1993), "The Art of Being a Girl" (2002) i "My Secret Life" (2011).

Na co zmarła Julee Cruise?

Wiadomo, że Julee Cruise cierpiała na toczeń. Jest to choroba autoimmunologiczna, w której nasz własny organizm zaczyna sam siebie atakować. O chorobie poinformowała w 2018 roku. Artystka skarżyła się na towarzyszący jej przewlekły ból, zaczęła mieć także problemy z chodzeniem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.