Ewa Bem przestała chodzić do kościoła. "Po śmierci Pamelki moja wiara się trochę rozkruszyła"

Ewa Bem w ubiegłym roku powróciła na scenę muzyczną. Kilkuletnia przerwa była spowodowana cierpieniem po stracie ukochanej córki, Pameli. Teraz piosenkarka wyjawiła, że przeżywa kryzys wiary.

Więcej informacji i ciekawostek z życia gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ewa Bem jest nazywana Pierwszą Damą Polskiego Jazzu i polską Ellą Fitzgerald. Przez lata swojej muzycznej kariery wyśpiewała wiele ponadczasowych przebojów jak: "Żyj kolorowo", "Miłość jest jak niedziela", "Moje serce to jest muzyk", czy "Wyszłam za mąż, zaraz wracam". W 2017 roku, po śmierci swojej córki Pameli Bem-Niedziałek, artystka wycofała się z aktywności zawodowej. Na scenę powróciła w ubiegłym roku. Ewa Bem pojawiła się na Ladies' Jazz Festvial w Gdyni oraz na Top of The Top Festival w Sopocie. Wydała także reedycję albumu "Kakadu" oraz album "Ewa Bem Live". Za swój album koncertowy piosenkarka doczekała się dwóch nominacji do Fryderyków. W jednym z ostatnich wywiadów Bem zdradziła jednak, że przeżywa obecnie kryzys wiary i przestała chodzić do kościoła. 

Zobacz wideo Kryzys Kościoła. „Przed Wielkanocą oczekuję od nas głębokiej skruchy"

Ewę Bem dotknął kryzys wiary: Częściej wątpię, niż wierzę

W obliczu swojego nieszczęścia i wielkiego cierpienia po stracie córki, Ewa Bem zaczęła wątpić w istnienie Boga. O swoich przemyśleniach opowiedziała w wywiadzie u Żurnalisty.

Po śmierci Pamelki moja wiara się trochę rozkruszyła. I mam pewien problem w dialogu z Bogiem. Częściej wątpię, niż wierzę. Bo czy On naprawdę istnieje, skoro pozwala na takie nieszczęście?!

Ewa Bem Poruszające wyznanie Ewy Bem. Jej wnuki nie pamiętają swojej mamy

Piosenkarka podkreśliła jednak, że ma w sobie wielki szacunek do myśli wiary katolickiej i wciąż uważa, że warto czerpać z nauki kościoła, która jest wspaniałą mądrością. Niestety przyznaje jednocześnie, że nie dała rady wciąż chodzić do kościoła. Warto dodać, że w ostatnich latach rośnie liczba apostazji i coraz więcej ludzi występuje z kościoła katolickiego. Według badań Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że apostazji dokonują głównie młodzi ludzie i mieszkańcy dużych miast, a ich formalną przyczyną nie jest brak wiary, ale negatywne postrzeganie instytucji kościoła. 

Ewa Bem Ewa Bem opowiedziała o życiu po stracie córki. "Przeżyliśmy kolejne etapy żałoby"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki.

Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o: