Benedykt XVI na najnowszym zdjęciu. Nie widzieliśmy go od dawna. Znamy najnowsze doniesienia na temat jego stanu zdrowia

W mediach społecznościowych pojawiła się nowa fotografia Benedykta XVI. Emerytowana głowa Kościoła pojawiła się na zdjęciu po długiej medialnej nieobecności.

Więcej informacji na temat Benedykta XVI przeczytasz na stronie Gazeta.pl.

Benedykt XVI jest już w zaawansowanym wieku. Emerytowany papież ma 94 lata, ale mimo to stara się brać aktywny udział w życiu Kościoła. Oprócz dojrzałego wieku duchowny mierzy się na co dzień z chorobą Charcota, która powoduje postępującą degenerację połączeń nerwowych, stymulujących ruch mięśni. 31 stycznia zostało opublikowane na Twitterze zdjęcie głowy Kościoła.

Zobacz też: https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101580,22242973,stawy-charcota-przyczyny-objawy-leczenie.html

Zobacz wideo Marek Lehnert bez ogródek o Janie Pawle II. Padły wymowne słowa

Benedykt XVI na nowym zdjęciu

Anne Kurian o papieżu, który przeszedł na emeryturę, pisała na portalu Famille Chrétienne. Opisując stan zdrowotny, powołała się na słowa byłego dyrektora Radia Watykańskiego i rzecznika Stolicy Apostolskiej, a obecnie przewodniczącego zarządu Fundacji Josepha Ratzingera, o. Federico Lombardiego SJ. Tak opowiedziała o aktualnym stanie zdrowia duchownego:

O ile mi wiadomo, do poruszania się używa wózka inwalidzkiego. Może jednak wstać i zrobić kilka kroków. Dodał także, że występują objawy, które są "oczywistymi słabościami związanymi z wiekiem Benedykta XVI".

Na udostępnionym w mediach społecznościowych zdjęciu papież pojawił się w kremowej stylizacji. Na wierzch miał założony gruby, wełniany płaszcz. Dobrał do tego kaszmirowy szalik i moherowy beret. To, co zwraca szczególną wagę to zauważalna bladość Benedykta XVI oraz siniejące ręce, które mogą być oznaką walki z chorobą Charcota. Mamy nadzieję, że papież wkrótce powróci do pełni sił.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.