Ta siostra zakonna to fenomen na TikToku. Opowiada, czy może nosić świąteczne skarpety i malować paznokcie

Siostra zakonna Paula robi furorę na TikToku, gdzie zgromadziła już ponad 50 tysięcy obserwujących. Z dystansem odpowiada na pytania m.in. o to, czemu nosi obrączkę, czy ścina włosy i... nosi świąteczne skarpetki.

Więcej tiktokowych fenomenów znajdziesz w tekstach na Gazeta.pl

Gdy wydawało się, że na TikToku było już wszystko, nagle wkracza ona - zakonnica Paula, która pokazuje nagrania przybliżające życie w zgromadzeniu i odpowiada na nurtujące obserwatorów pytania. Naśladuje osoby z filmów czy serialu, tańczy, a nawet śpiewa. 

Zobacz wideo Dziewczyny, które podbijają do chłopaka Oliwii Misztal, mają przerąbane. "Spinam się!" [Lista Plotka]

Siostra zakonna opowiada o swoim życiu na TikToku

Siostra Paula na jednym z nagrań wyjawiła, że jest zakonnicą od ponad 30 lat i należy do tzw. Katarzynek, czyli Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny Dziewicy i Męczennicy. Zakon, oprócz działalności apostolskiej, jest aktywny także charytatywnie. Do ich codziennych obowiązków należy przede wszystkim godzinowo ustalona modlitwa i prozaiczne czynności, takie jak sprzątanie czy gotowanie. Przez cały ten czas siostra musi być w habicie i welonie, o czym opowiada na TikToku. Obserwatorzy są ciekawi, czy może urozmaicać swoje stylizacje, nosząc kolorowe skarpety czy malując paznokcie

Nie maluje paznokci, nawet o tym nie myślałam, bo to nie pasuje do mojego stroju. Skarpety mam, dwie pary świątecznych, ale zakładam je do spania - wyjaśniła w jednym z filmików.

Siostra żartuje też z sytuacji, podczas której nie przyszła do zakrystii, bo pomyliła dni. Stroi miny na nagraniu dotyczącym pytania księdza o pieniądze, które miała przeznaczyć na kościelne dekoracje. 

Na wielu filmikach zupełnie zwyczajnie odkrywa sceny z filmów, seriali czy programów telewizyjnych. W jednym w tle słychać Dagmarę z "Królowych życia", a w innym Dodę. 

Zobacz też: Nowy trend na TikToku. Zapoczątkowała go Taylor Swift. Po chwili dołączyła do niej inna znana wokalistka

Więcej o: