Jacek Kurski miał koronawirusa, ale i tak poleciał na Eurowizję. Bez maseczki rozmawiał z Sarą James

19 grudnia odbył się finał Eurowizji Junior. Jacek Kurski pojawił się na wydarzeniu w Paryżu, choć powinien przebywać w tamtym momencie na izolacji, bo, według Onetu, pięć dni wcześniej wykryto u niego koronawirusa.

Więcej ciekawych doniesień z życia polityków przeczytasz na Gazeta.pl

Większość Polaków mogło śledzić Eurowizję Junior podczas transmisji na TVP. Jacek Kurski miał jednak zaszczyt oglądania występów na żywo z paryskiego La Seine Musicale. Po werdykcie razem z Sarą Egwu-James wypowiadał się w studiu programu "Gość Wiadomości". Okazuje się, że nie powinno go tam być, bo wynik testu potwierdził obecność koronawirusa w jego organizmie. 

Zobacz wideo Przyjaciółka Kurdej-Szatan wyjawia: Chciała przeprosić przed wpisem Kurskiego

Katarzyna Żurawik, KWADroEurowizja Junior 2021. Pamiętacie nasze reprezentantki sprzed lat?

Jacek Kurski na Eurowizji Junior miał koronawirusa

Według Onetu, 12 grudnia Jacek Kurski zgłosił się do szpitala MSWiA w Warszawie, bo miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Choć test nie potwierdził w jego organizmie zakażenia, zdecydowano, by go powtórzyć dwa dni później. Portal podkreśla, że Kurskiemu zależało na szybkim wyniku, który otrzymał już kilka godzin później. Brzmiał: "Wykryto RNA wirusa SARS-CoV-2". Po tej informacji prezes TVP powinien udać się na przymusową izolację, na której spędzi minimum tydzień. Jeśli wszystko byłoby w porządku i nie miałby żadnych objawów, po konsultacji z lekarzem mógłby ją zakończyć po dziesięciu dniach, czyli dopiero 24 grudnia. 

Kurski był jednak obecny na Eurowizji Junior już pięć dni po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu. Miał wówczas kontakt m.in. z polską reprezentantką Sarą Egwu-James i dziennikarzami - przebywał w ich towarzystwie bez maseczki.

Eurowizja Junior 2021Ekscytujący finał Eurowizji Junior 2021. Znamy wyniki. Podium dla Polski!

Warto przypomnieć, że bezobjawowi nosiciele wirusa jak najbardziej mogą zarażać innych, a za złamanie zasad izolacji sanepid może nałożyć karę nawet do 30 tys. złotych. 

Zobacz też: Eurowizja Junior 2021. Komentatorzy TVP w ogniu krytyki widzów. "Ciężko było tego słuchać"

Więcej o: