Kurski o narodowości Sary Egwu-James. "TVP jest tolerancyjne, kocha grupy etniczne". Ma teorie, dlaczego nie wygrała

O wynikach tegorocznej Eurowizji Junior zapewne będziemy słyszeć jeszcze przez kilka dni. Reprezentantka Polski, Sara Egwu-James, była w końcu o krok od zwycięstwa. Jacek Kurski ma pewną teorię i uważa, że młoda artystka nie miała nawet szansy wygrać.

Więcej o Eurowizji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Większość Polaków mogło śledzić Eurowizję Junior podczas emisji na TVP. Jacek Kurski miał jednak zaszczyt oglądania występów na żywo z paryskiego La Seine Musicale. Po werdykcie razem z Sarą Egwu-James wypowiadał się w studiu programu "Gość Wiadomości". Zachwalał tolerancję Polaków i sugerował, że reprezentantka naszego kraju miała niewielkie szanse na zwycięstwo. 

Zobacz wideo Przyjaciółka Kurdej-Szatan wyjawia: Chciała przeprosić przed wpisem Kurskiego

Katarzyna Żurawik, KWADroEurowizja Junior 2021. Pamiętacie nasze reprezentantki sprzed lat?

Jacek Kurski o tolerancji Polaków i wynikach Eurowizji Junior 

Jacek Kurski po zakończeniu zmagań na Eurowizji Junior pogratulował w studiu Sarze Egwu-James. Wykorzystał też moment - argumentował przedstawioną przez siebie tezę, że TVP jest tolerancyjna i otwarta na inne narodowości. Najwyraźniej zapomniał o licznych wydaniach "Wiadomości" i emitowanym na antenie stacji koncercie "Murem za polskim mundurem", który m.in. przez Jakuba Żulczyka i Wojciecha Manna został nazwany propagandowym. Celem było mentalne wsparcie polskich żołnierzy, którzy bronią granicy przed, uwaga, uchodźcami. 

Ja miałem na koniec taką myśl, dla mnie bardzo ważną. Tyle się mówi o tolerancji, o emigrantach. Proszę zwrócić uwagę, wśród trzech dziewcząt z Polski, które wygrały, bądź moralnie wygrały, teraz jest druga Sara. Roxie Węgiel - Polka-Polka, Sara James - nie jest tajemnicą, że ojciec Nigeryjczyk, matka Polka, Viki Gabor - z polskich Romów. O czym to świadczy? Że Telewizja Polska i w ogóle Polacy są tolerancyjni, przyjaźni, pozytywni, kochają inne nacje, kochają inne grupy etniczne - przekonywał.

A jakie zdanie Kurski ma na temat wyników Eurowizji Junior? Sarze zabrakło sześciu punków do zwycięstwa, jednak prezes TVP uważa, że powód mógł być inny.

Dlaczego nie wygrała? W kuluarach jest zawsze atmosfera, która coś mówi. Tu wyraźnie mówiono, że Polska nie może wygrać trzeciego konkursu w ciągu trzech lat, kiedy odbyły się cztery edycje. Nie może! To jest Eurovision, a nie Polandvision. Drugie miejsce Sary jest absolutnym zwycięstwem. Czasem tak jest, że wewnętrzne okoliczności nie pozwalają nam wygrać.

Malena i Sara, Eurowizja Junior 2021Eurowizja Junior 2021. Fani konkursu zażenowani wynikami finału

Wierzycie w tę teorię?

Zobacz też: Eurowizja Junior 2021. Dlaczego młodzi reprezentanci osiągają sukces, a dorośli nie? "Wielu artystów nie chce, by ich kojarzono z TVP" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Więcej o: