Książę Karol w Jordanii. Przywiezie pamiątkę, która może przydać się Harry'emu i Meghan. "Dostarczyliśmy pięć, sześć tuzinów"

Książę Karol oraz księżna Camilla są w trakcie wyjazdu na Bliski Wschód. Jednym z ich przystanków jest Jordania. Syn monarchini wróci stamtąd z butelkami święconej wody, która zostanie wykorzystana podczas królewskich chrztów.

Ciekawostki o brytyjskiej rodzinie królewskiej znajdziesz również na stronie Gazeta.pl.

16 listopada książę Karol i księżna Camilla rozpoczęli podróż po Bliskim Wschodzie. Para została przywitana na lotnisku w Ammanie (stolica Jordanii). Członkowie brytyjskiej monarchii wybrali się na spotkanie z królem Abdem Allahem ibn Husajnem i królową Ranią. Książę Walii odwiedził z żoną również ważne dla chrześcijan miejsce. Nie wróci stamtąd z pustymi rękami.

Zobacz wideo Książę Karol i Camilla biją brawo dla pracowników służby zdrowia walczących z koronawirusem

Książę Karol przywiezie z Jordanii butelki świętej wody pochodzącej z rzeki Jordan

Mowa o przepływającej przez państwo (i kilka innych, jak Izrael czy Liban) rzece Jordan, w której został ochrzczony Jezus Chrystus. Brytyjski następca tronu i jego małżonka mieli okazję zanurzyć palce w wodzie. Zagraniczne portale, jak Daily Mail, powołując się na dyrektora generalnego miejsca, informują, że książę Karol przywiezie z podróży wiele jej butelek do swojego kraju.

Osoby z ambasady poprosiły o kilka tuzinów święconej wody i dostarczyliśmy im pięć, sześć tuzinów przed tą wyprawą - mówił dziennikarzom serwisu Rustom Mkhjian.

Miał on również usłyszeć, że zostanie ona wykorzystana przy okazji przyszłych chrztów w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Nie dopytywał jednak, o które konkretnie dzieci chodzi.

Zagraniczne media zwróciły za to uwagę, że na tę religijną uroczystość czeka chociażby córka księżniczki Beatrice - Sienna Elizabeth. Nie wiadomo też na nadal, co z chrzcinami najmłodszej wnuczki księcia Karola - Lilibet Diany. Książę Harry i Meghan Markle nadal nie przekazali informacji z tym związanych. Być może i ona zostanie polana przez kapłana przywiezioną przez dziadka wodą z rzeki Jordan.

Więcej o:
Copyright © Agora SA