Katarzyna Figura porzuciła stolicę i znalazła miejsce na ziemi. Latem coś jej przeszkadza [PLOTEK EXCLUSIVE]

Katarzyna Figura od ponad ośmiu lat mieszka na Wybrzeżu. Wiemy, co ją w nim urzekło i czy w sezonie korzysta z uroków nadbałtyckich plaż.

Jakiś czas temu Katarzyna Figura pojawiła się na imprezie zorganizowanej przez platformę Viaplay. Aktorka błyszczała na czerwonym dywanie, na którym zachwyciła stylizacją. Czy jej świetna forma jest związana z tym, że od dawna mieszka i pracuje z dala od stolicy?

Zobacz wideo Katarzyna Figura od lat mieszka w Gdyni, ale w sezonie letnim "nie chodzi na plażę"

Figura znalazła swoje miejsce na ziemi. Zdradziła, czy można ją spotkać na plaży

Katarzyna Figura przez wiele lat mieszkała w imponującej willi na warszawskiej Saskiej Kępie, ale nieco ponad osiem lat temu przeprowadziła się do Gdyni. W rozmowie z reporterem Plotka zdradziła, co fascynuje ją w życiu na Wybrzeżu.

Obecność morza sprawia, że czujemy się tam dobrze. Myślę, że w ludziach jest więcej dystansu w najlepszym tego słowa znaczeniu, przede wszystkim do samych siebie. Jest pewna harmonia - wyznała Katarzyna Figura.

Aktorka ma swoje przyzwyczajenia i w sezonie raczej unika najbardziej zatłoczonych miejsc.

Nie chodzę na plażę i po prostu bywam wtedy w innych miejscach. Ale poza sezonem na Wybrzeżu jest idealna atmosfera do wypoczynku, złapania oddechu, kontemplacji. Powietrze jest niesamowite.

Poza tym, Katarzyna Figura w końcu odnalazła miejsce, w którym spełnia się zawodowo. Odkąd przeprowadziła się do Trójmiasta, zajęła się pracą w gdańskim Teatrze Wybrzeże. 

Mamy sceny w Gdańsku i Sopocie. Współpracuję także ze szkołą filmową w Gdyni, gdzie kształcimy reżyserów filmowych, a także z różnymi miejscami i ośrodkami kultury na całym Pomorzu. Artystycznie Wybrzeże jest to absolutnie wspaniałym miejscem - wyznała.

Wkrótce Katarzynę Figurę znów zobaczymy na wielkim ekranie. Aktorka pojawi się m.in. w "Dziewczynach z Dubaju".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.