"Milionerzy". Pytanie za 125 tys. o obrączkę wprawiło Radosława w konsternację. Hubert Urbański też nie wiedział

W najnowszym odcinku "Milionerów" grę o główną nagrodę kontynuował Radosław Siemionek z Poznania. Początkowe etapy nie sprawiły mu problemu, schody zaczęły się przy pytaniu o obrączkę.

W 462. odcinku dziesiątej serii "Milionerów" grę w programie kontynuował Radosław Siemionek z Poznania. Mężczyzna jest wykładowcą na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz organistą w kościele Jana Jerozolimskiego w Poznaniu. 

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

"Milionerzy". 

U którego z naszych sąsiadów nosi się obrączkę ślubną na serdecznym palcu lewej dłoni?

Mężczyzna świetnie poradził sobie z ośmioma pytaniami, chociaż zdecydował się na użycie dwóch kół ratunkowych. W ten sposób doszedł do dziewiątego pytania, które sprawiło mu zdecydowanie najwięcej problemów. Hubert Urbański zapytał Radosława o obrączkę.

  • A. W Czechach
  • B. W Rosji
  • C. Na Ukrainie
  • D. W Niemczech

Wykładowca poprosił o pomoc swojego przyjaciela Macieja, ten jednak również miał kłopoty z odpowiedzeniem na pytanie. Radosław przez dłuższą chwilę sam jeszcze próbował rozwiązać tę zagwozdkę. Dzielił się z Hubertem i publicznością swoimi spostrzeżeniami. 

To wynika albo z obrządku, albo z kwestii prawnej. W Rosji i Ukrainie jest prawosławie, Czechy i Niemcy to były kraje początkowo katolickie. Czyli też tutaj widze dwie opcję.

Ostatecznie Pan Radosław nie zaryzykował i zdecydował się na odejście z programu z wygraną o wartości 75 tysięcy złotych.

Niestety, widzę, że w tym momencie jest za duża loteria. Bardzo chciałem grać dalej, ale ostatecznie chciałbym zrezygnować.

"Milionerzy". Jaka jest prawidłowa odpowiedź na pytanie za 125 tysięcy o obrączkę?

Hubert Urbański przyznał, że sam nie znał odpowiedzi na pytanie i jest ciekawy, który wariant jest poprawny. Radosław, już bez konsekwencji, zaznaczył odpowiedź D., która okazała się błędna. Jak się bowiem okazuje, obrączkę ślubną na serdecznym palcu lewej dłoni noszą Czesi.

Znalibyście odpowiedź na to pytanie?

Więcej o: