"Milionerzy". Pad這 najtrudniejsze pytanie w historii teleturnieju. Uczestnika i widz闚 zamurowa這

W popularnym teleturnieju "Milionerzy" pad這 pytanie, kt鏎e w mediach spo貫czno軼iowych wywo豉這 burz. Widzowie pisali, 瞠 to najtrudniejsze z zada, jakie wymy郵ono w show. A jednak uczestnik da rad!

W brytyjskiej wersji teleturnieju "Who Wants To Be A Millionaire?", który prowadzony jest przez Jeremy'ego Clarksona, w minioną sobotę padło pytanie dotyczące nagrody Oscara. Jednak było ono tak sformułowane, że wzbudziło wiele kontrowersji wśród widzów. Jak brzmiało?

Zobacz wideo Radosław Majdan bawił się na after party po festiwalu w Sopocie

"Milionerzy". Najtrudniejsze pytanie w historii programu

Pytanie za 64 tys. funtów, które padło w "Milionerach", brzmiało:

Od roku 2000 do dziś Oscara za główną rolę kobiecą nie otrzymała aktorka, której nazwisko zaczyna się na tę literę:

  • A: G,
  • B: K,
  • C: M,
  • D: W.

Widzowie byli zaskoczeni zawiłością zagadki. W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wpisy, że producenci przesadzili, a pytanie jest najtrudniejsze ze wszystkich, jakie do tej pory padły w show.

Jednak uczestnik, Glen Bunn, nauczyciel ze szkoły w Newcastle, nie stracił zimnej krwi. Poprosił o koło ratunkowe. Jednak przyjaci馧ka Molly, z którą się skontaktował, nie umiała mu pomóc. Wtedy uczestnik szybko przypomniał sobie, że na pewno w ostatnim czasie Oscary w kategorii głównej roli kobiecej otrzymały Nicole Kidman, Helen Mirren i Kate Winslet. Dzięki temu wyeliminował odpowiedzi B, C i D.  Natychmiast postawił na pierwszą odpowiedź, czyli literę G. Choć nie był do końca pewny, postanowił zaryzykować.

To było dobre posunięcie. Dzięki temu zdobył  64 tys. funtów. W sobotnim wydaniu show Glenn zdołał jeszcze odpowiedzieć na pytanie dotyczące technik kryminalistycznych. Dzięki czemu tego dnia uczestnik zgarnął nagrodę w wysokości 125 tys. funtów. Zapytany przez prowadzącego Jeremy'ego Clarksona, co zrobi z taką kwotą, bez wahania odpowiedział, że ma zamiar zafundować swoim dzieciom wycieczkę do Disneylandu (a dodajmy, że wciąż jeszcze zostanie mu sporo pieniędzy).

Czy waszym zdaniem pytanie o nazwisko aktorek, które nie otrzymały Oscara, było skomplikowane?

Wi璚ej o: