"Milionerzy". Pytanie o twórczość Mickiewicza. Uczestnik nie miał nic do stracenia, więc zaryzykował. Opłaciło się

"Milionerzy". W 410. odcinku uczestnik musiał wykazać się znajomością twórczości Mickiewicza. Choć przyznał, że nie jest ogromnym fanem poety, udało mu się wskazać prawidłową odpowiedź i to bez pomocy kół ratunkowych.

O tym, że droga do wygranej nigdy nie jest usłana różami, Jan Sękowski przekonał się niemalże na początku swojej gry w "Milionerach". Dlatego, gdy tylko minął próg gwarantowany 40 tysięcy złotych, odetchnął z ulgą. Niestety jednak nie na długo. Kolejny problem pojawił się już przy pytaniu za 75 tysięcy złotych. 

Zobacz wideo Olga Kalicka zagrała u Dody w "Dziewczynach z Dubaju". "Jestem jej wdzięczna"

"Milionerzy". U Mickiewicza: Obszar gnuśności zalany odmętem...

  • A: "To Polska!"
  • B: "To Rosja!"
  • C: "To Austro-Węgry!"
  • D: "To Ziemia!"

Uczestnik zapytany przez Huberta Urbańskiego o to, jak dobrze zna twórczość Adama Mickiewicza stwierdził ze śmiechem: 

Co musiałem, to przeczytałem.

Jan Sękowski dodał również, że najbardziej prawdopodobne wydają mu się odpowiedzi A "To Polska!" oraz D "To Ziemia!". Miał jednak wątpliwości, czy aby na pewno idzie dobrym tropem. 

Być może daję tutaj wielką plamę i jest to coś, co po prostu powinno się wiedzieć - przyznał. 

"Milionerzy". U Mickiewicza: Obszar gnuśności zalany odmętem...? Odpowiedź na pytanie

Pan Jan wiedział, że mając na koncie 40 tysięcy złotych nie ryzykuje niczego, poza dalszą grą w programie. To właśnie dlatego zdecydował się oszczędzić ostatnie koło ratunkowe, czyli "telefon do przyjaciela". Huberta Urbańskiego poprosił natomiast o zaznaczenie odpowiedzi D "Ziemia". Okazało się, że gracz po raz kolejny miał szczęście, a wariant, który wskazał był poprawny. Dzięki temu Jan Sękowski wygrał 75 tysięcy złotych i był coraz bliżej pytania za milion złotych. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.