Donatan to w rzeczywistości Witold, a Cleo? Tak naprawdę nazywają się polskie gwiazdy. Filipa Szcześniaka znają wszyscy

Z pseudonimów artystycznych korzysta bardzo wiele gwiazd - również w polskim show-biznesie. Mało kto wie jednak, jak w rzeczywistości nazywają się niektóre z nich. Jakie dane widnieją w dowodzie Donatana i Cleo?

Kayah to w rzeczywistości Katarzyna Magda Rooijens (z domu Szczot). W młodości nie przypuszczała, że rozpocznie karierę muzyczną. Chciała bowiem zostać archeolożką.

KayahKayah KAPiF

Zobacz wideo Ewa Chodakowska o Małgorzacie Rozenek: Pociła tyłek na moim parkiecie

Sanah, której kariera w ostatnim czasie nabrała tempa, to w rzeczywistości Zuzanna Irena Jurczak. Początkowo występowała pod pseudonimem "Ayreen" pochodzącym od jej drugiego imienia. Pseudonim "Sanah" powstał natomiast po skróceniu angielskiej wersji pierwszego imienia piosenkarki.

SanahSanah AKPA

Piosenkarka znana pod pseudonimem Cleo to tak naprawdę pochodząca ze Szczecina Joanna Klepko. Wokalistka ukończyła Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku architektury obrazu. 

CleoCleo AKPA

Taco Hemingway to też wyłącznie pseudonim artystyczny. Raper, który dał się już poznać w całej Polsce, to tak naprawdę Filip Szcześniak. Na początku kariery występował pod pseudonimem Foodvillain, jednak rok później zmienił go na ten, pod którym tworzy do dziś. 

Taco HemingwayTaco Hemingway Karol Makurat/REPORTER/East News

Sarsa, która niedawno została mamą, to pochodząca ze Słupska Marta Markiewicz. Karierę muzyczną zaczynała w zespołach Fluktua oraz Sarsa Parilla. Druga z nazw pochodzi od nazwy rośliny występującej w Ameryce Środkowej i Południowej.

Taco Hemingwayfot. Roman Rogalski / Agencja Wyborcza.pl

Producent znany jako Donatan to w rzeczywistości pochodzący z Krakowa Witold Czamara. Muzyk jest synem Polaka i Rosjanki. Wraz z Cleo reprezentował Polskę w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 roku. 

DonatanDonatan Kapif.pl

Margaret w rzeczywistości to Małgorzata Jamroży. Pochodząca ze Stargardu Szczecińskiego wokalistka jest z wykształcenia projektantką mody

MargaretMargaret akpa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.