Zborowska, Maffashion i Korwin Piotrowska odpowiadają na post Kaczorowskiej. "To jest szkodliwe"

Wpis Agnieszki Kaczorowskej o "modzie na brzydotę" wzbudził wiele kontrowersji wśród internautów, a także gwiazd show-biznesu. Całą sprawę zdecydowały się skomentować Karolina Korwin Piotrowska, Maffashion i Zofia Zborowska.

Agnieszka Kaczorowska zamieściła obszerny wpis na Instagramie, w którym zwróciła uwagę na "modę na brzydotę", która uderza w jej poczucie estetyki. Zarzuciła internautkom, że za bardzo epatują ruchem body positive, swoimi niedoskonałościami i zwyczajnością. Na burzę w komentarzach nie trzeba było długo czekać. Teraz inne gwiazdy zdecydowały się skomentować całą sprawę. Nie obyło się bez mocnych słów.

Zborowska, Maffashion i Korwin Piotrowska uderzają w Agnieszkę Kaczorowską

Karolina Korwin Piotrowska jako jedna z pierwszych zareagowała na kontrowersyjny wpis Agnieszki Kaczorowskiej. Nie szczędziła jej mocnych słów, a jej wywód uznała za po prostu głupi i nieodpowiedzialny.

(...) Celebrytka - zasięgi prawie 400 tysięcy, "ekspertka" śniadaniówek - opowiada krzywdzące kocopoły o "modzie na brzydotę", o ruchu body positive. Że to brzydkie. Że ze "wspólnego błotka". Zmęczone. Nieładne. Niezadbane. I celebryci jeszcze się dziwią temu, że wzbudzają pusty śmiech? Agresję? Przecież to jest zadufanie w sobie na poziomie niemal choroby. To jest szkodliwe. Niech to sobie piszą, ale niech mają świadomość, że docierają do wielu osób. I te osoby mogą ranić... - czytamy we wpisie dziennikarki.
 
Zobacz wideo Nowakowska i Włodarczyk zostaną mamami. Które gwiazdy także wylądują na porodówce w 2021 roku?

Swoje zdanie wyraziła również Maffashion. Zaznaczyła, że sama czasami się kwalifikuje do "mody na brzydotę", o której tak bardzo rozpisała się Kaczorowska.

Brzydota i niedbalstwo. Pokazywanie słabości i udawanie dystansu? Pokazywanie zmęczenia, normalności - brak walki o swoje ja i "markę osobistą"? Dziwne to. Chyba i ja się kwalifikuję (czasem) do grupy "moda na brzydotę". Albo źle zrozumiałam. Albo jestem za mało refleksyjna i mądra, aby zrozumieć to, co napisała Aga - dodała Maff.

MaffashionMaffashion instagram.com@maffasion_official

Część internautów była zdania, że wpis Agnieszki Kaczorowskiej odnosił się do Zofii Zborowskiej, która w mediach społecznościowych chętnie prezentuje się po prostu normalnie. Aktorka pokazuje swoje niedoskonałości i ma dystans do wyglądu. Również postanowiła dorzucić swoje trzy grosze.

Masowo wysyłacie mi post Agnieszki Kaczorowskiej z pytaniem, co ja na to. Powiem Wam, że cholernie trudno się to czyta i mimo że część z Was uważa, że ten post jest wymierzony we mnie, to ja tak tego nie odbieram. Ten post jest wymierzony w samą Agę. Nie wyobrażam sobie presji, pod jaką ona żyje. Ale jedno jest pewne. Jest WYSTARCZAJĄCĄ, piękną i wspaniałą dziewczyną - skwitowała Zborowska.

Zofia ZborowskaZofia Zborowska instagram.com@zborowskazofia

Masowa krytyka od internautów, a także koleżanek z branży sprawiła, że Agnieszka Kaczorowska postanowiła się wytłumaczyć. Uważa, że po prostu została źle zrozumiana.

Teksty kontrowersyjne często spotykają się z brakiem zrozumienia sensu danego tekstu. Nie ma nic o wyglądzie zewnętrznym w ostatnim poście. Nie piszę o tym, czym jest kanon piękna, bo tak jak napisałam - piękno to pojęcie względne. Życzę wam, abyście dostrzegli piękno w sobie, ponieważ każdy, ale to każdy piękno w sobie nosi. Tego piękna wokół nas jest mnóstwo. Życzę wam, żebyście poczuli dziś to piękno zamiast siedzenia i scrollowania różnych postów, które pozwalają tylko taplać się w swoim błotku - tłumaczy Kaczorowska.

Przekonała Was?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.