Które miejsce zajął Rafał Brzozowski na Eurowizji? Już wiadomo! Możecie być zaskoczeni

Tegoroczna Eurowizja za nami. Rafałowi Brzozowskiemu nie udało się wyjść z półfinału. Które miejsce zajął ostatecznie? Są już wyniki.

W miniony czwartek, podczas drugiego półfinału Eurowizji, reprezentant z Polski, czyli Rafał Brzozowski, wystąpił na scenie w arenie Ahoy w Rotterdamie. Brzozowski zaśpiewał piosenkę "The Ride". Utwór, jak i samo jej  wykonanie od samego początku nie podobało się wielu osobom. Bukmacherzy też nie dawali praktycznie żadnych szans na wyjście z półfinału. I ich przewidywania były słuszne. Które miejsce zajął Rafał Brzozowski podczas 65. Konkursu Piosenki Eurowizji?

Celine Dion, AbbaOni wystąpili na Eurowizji, a teraz są światowej sławy gwiazdami

Zobacz wideo Rafał Brzozowski komentuje swój wynik na Eurowizji

Eurowizja 2021. Które miejsce zajął Rafał Brzozowski?

Zwycięzcą tegorocznej Eurowizji są Włochy. Kolejne miejsca zajęli - Francja, Szwajcaria, Islandia i Ukraina. Podczas finału przedstawiono też wyniki dla wszystkich państw, które wzięły udział w końcowym starciu. A jak wygląda punktacja u innych reprezentantów, którym nie było dane wyjść z półfinałów? W serwisie Eurovisionworld.com pojawiły się już szczegółowe wyniki. Wiadomo, które miejsce zajął nasz reprezentant.

Rafał Brzozowski zajął 14. miejsce w drugim półfinale Eurowizji - reprezentant Polski zdobył zaledwie 35 punktów i zdołał pokonać jedynie Czechy, Gruzję oraz Łotwę. Jak głosowały na nas inne kraje?

  • 12 punktów od jurorów z San Marino, 0 od widzów,
  • 7 punktów od widzów z Mołdawii, 0 od jurorów,
  • 7 punktów od widzów z Wielkiej Brytanii, 0 od jurorów,
  • 3 punkty od jurorów z Bułgarii, 0 od widzów,
  • 2 punkty od jurorów z Grecji, 0 od widzów,
  • 1 punkt od widzów z Islandii, 0 od jurorów,
  • 1 punkt od widzów z Francji, 0 od jurorów,
  • 1 punkt od jurorów ze Szwajcarii, 0 od widzów
  • 1 punkt od widzów z Austrii, 0 od jurorów.

Eurowizja 2021 - MEMYInternauci tworzą memy o Rafale Brzozowskim po jego występie na Eurowizji 2021

Rafał Brzozowski zgromadził więc 35 punktów (18 od jurorów, 17 od widzów), co dało mu 33. miejsce na 39 możliwych. Wiele osób podejrzewało, że Polska osiągnie jeszcze gorszy wyniki. 

Więcej o: