Rafał Brzozowski nie wystąpi na Eurowizji? Zabraknie go podczas ceremonii otwarcia. "Zostaliśmy poddani samoizolacji"

Dzień przed oficjalną imprezą otwierającą Eurowizję 2021 polska delegacja została poddana testom na obecność koronawirusa, które u jednego z członków ekipy wskazały wynik pozytywny. Rafał Brzozowski zmuszony jest spędzić najbliższe dni w izolacji. Co z jego występem?

16 maja odbywa się uroczysta inauguracja tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji, podczas której reprezentanci wszystkich biorących w wokalnym starciu krajów przechadzają się po tzw. turkusowym dywanie. Ze sposobności tej nie skorzysta jednak Rafał Brzozowski, ponieważ jeden z członków towarzyszącej mu ekipy realizacyjnej otrzymał pozytywny wynik w badaniu na obecność koronawirusa.

Wokalista wraz z całą polską delegacją zostali poddani izolacji i kilka najbliższych dni spędzą w hotelowych pokojach. Zdążą z nich wyjść przed zaplanowanym na 20 maja drugim półfinałem konkursu? Brzozowski zwrócił się do fanów i komentuje sprawę. 

Zobacz wideo Edyta Górniak dawała mu wskazówki, jak powinien wystąpić podczas Eurowizji 2021?

Występ Brzozowskiego na Eurowizji pod znakiem zapytania

Rafał Brzozowski nagrał filmik, który został opublikowany na profilach TVP w mediach społecznościowych. Próbuje w nim uspokoić trzymających za niego kciuki internautów. 

W naszej ekipie wykryto COVID. To oczywiście nie jest ekipa bezpośrednio występująca na scenie, natomiast chciałbym, żebyście wiedzieli, jak wygląda teraz sytuacja. Musieliśmy zostać poddani samoizolacji, taki jest protokół. Najbliższe kilka dni będziemy spędzać w pokojach, sami - oznajmił. 

Dalszy rozwój sytuacji zależy od wyników kolejnych testów. 

Czekamy na wyniki testów PCR. My mieliśmy te testy negatywne. Ja się czuję świetnie, tancerze czują się świetnie. Nawet osoba zarażona czuje się bardzo dobrze. Czekamy jednak na kolejny wynik testów, żeby pojawić się na scenie eurowizyjnej - wyjaśnił na nagraniu.

Rafał BrzozowskiEurowizja 2021. Członek polskiej delegacji ma koronawirusa

Informacja o poddaniu polskiego reprezentanta izolacji pojawiła się również na fanpage'u Eurowizji

W związku z zaistniałą sytuacją organizatorzy konkursu podjęli decyzję, że polska delegacja nie weźmie osobiście udziału w Turquoise Carpet w niedzielę, 16 maja. Ze względu na bezpieczeństwo wszystkich uczestników delegacja Polski połączy się zdalnie z mediami oraz fanami konkursu podczas ceremonii otwarcia Eurowizji - czytamy w oświadczeniu.

Występ Brzozowskiego w półfinale 

Organizatorzy konkursu przewidzieli, że ze względu na rozwój pandemii niektórzy uczestnicy Eurowizji nie będą mogli wystąpić na scenie podczas koncertów na żywo. Na wszelki wypadek zobligowali więc reprezentanta każdego kraju do nagrania tzw. live-on-tape, które w ostateczności mogą zostać wyemitowane zamiast normalnego widowiska. Z takiej formy zastępstwa będzie musiał skorzystać Rafał Brzozowski, jeżeli stan zdrowia członków jego ekipy nadal nie pozwoli mu na opuszczenie pokoju, w którym obecnie jest poddawany izolacji. 

Anna LewandowskaAnna Lewandowska pokazała łazienkę w luksusowym apartamencie w Warszawie. Klasa!