Księżna Kate i książę William na pierwszych zdjęciach po pogrzebie księcia Filipa. Odwiedzili kadetów RAF

Księżna Kate i książę William już wrócili do swoich obowiązków zawodowych. W dniu urodzin królowej odwiedzili kadetów lotniczych.

Królowa Elżbieta II skończyła 95 lat. Mimo że to były jej pierwsze samotne urodziny bez księcia Filipa, to wyraziła zgodę, by księżna Kate i książę William już wrócili do pracy. Dzień jej urodzin spędzili więc w towarzystwie kadetów RAF, czyli Royal Air Force, sił lotniczych Wielkiej Brytanii.

książę Harry, księżna Kate, książę WilliamKsiążę Harry był przytłoczony rozmową z ojcem, Kate i Williamem

Zobacz wideo Księżna Kate rozmawiała z ocalałymi z Holokaustu

Księżna Kate i książę William wrócili do pracy. Odwiedzili RAF

Księżna Kate i książę William pojawili się publicznie po raz pierwszy od czasu pogrzebu księcia Filipa. Podczas wizyty księżna Kate miała okazję spróbować swoich sił na symulatorze lotu, a także wraz z księciem Williamem miała okazję zobaczyć, jak eskadra oddaje hołd księciu Filipowi, który przez 63 lata pełnił funkcję honorowego dowódcy sił powietrznych Korpusu Szkolenia Lotniczego.

W 2015 roku książę Filip przekazał patronat wojskowy księżnej Kate, która wtedy została honorowym dowódcą lotnictwa.

Księżna DianaPortret sprzed lat wprawił internautów w osłupienie. Myśleli, że to księżna Diana

Przeczytaj także: Meghan Markle nie była na pogrzebie księcia Filipa. Powód? Wcale nie ciąża. Zdecydowała księżna Kate

Mimo smutnych okoliczności i przeżywania żałoby książęcej parze dopisywały dobre humory. Księżna Kate i książę William rozmawiali z kadetami, najwyraźniej również żartowali, bo na zdjęciach uchwycono ich rozbawienie.

Para była bardzo elegancka. Książę William zaprezentował się w ciemnym garniturze, a księżna Kate miała na sobie czarną krótką marynarkę Dolce&Gabbana ze złotymi dwurzędowymi guzikami oraz plisowaną spódnicę do kolan. Na spotkaniu para była bez maseczek, jedynie w symulatorze lotu księżna Kate już pozowała z zakrytą twarzą.

księżna Kate i książę Williamksiężna Kate i książę William Ian Vogler / AP / AP