Kinga Rusin ratuje lasy i grzmi w mediach: "Dla władzy liczy się kasa!". Fani są wdzięczni: Inni promują torebki i ciąże

Kinga Rusin ponownie zabrała głos w słusznej sprawie. Dziennikarka w konkretny sposób poinstruowała internautów, jak uratować polskie lasy przed wycinką. Nie zabrakło ostrych słów w kierunku rządzących i wdzięczności fanów za zaangażowanie w akcję.

Przebywająca od kilku miesięcy na Sri Lance Kinga Rusin nie przechodzi obojętnie obok tego, co dzieje się w Polsce i nieustannie angażuje się w sprawy społeczne kraju. Już na początku kwietnia wyraziła swój sprzeciw wobec działań Lasów Państwowych i masowej wycinki drzew. Wyrazem buntu dziennikarki jest zaangażowanie się w akcję ochrony przyrody. Rusin namawia internautów, by również wzięli czynny udział w przedsięwzięciu.

Kinga RusinKinga Rusin ostro komentuje działania Lasów Państwowych

Kinga Rusin ratuje polskie lasy. Fani są wdzięczni

Na instagramowym profilu Kingi Rusin pojawił się obszerny wpis na temat szkodliwego w skutkach działania Lasów Państwowych. Według dziennikarki decyzja władz o masowej wycince drzew jest podyktowana wyłącznie wizją zysku. Gwiazda namawia Polaków, by zadbali o przyszłość potomków i instruuje, jak w kilka minut przyczynić się do uratowania polskich lasów.

To instrukcja dla prawdziwych patriotów, którym zależy na polskim dziedzictwie przyrodniczym. Kilka dni temu pisałam o tym, że Lasy Państwowe instruowały podległe im nadleśnictwa (ale również np. koła gospodyń wiejskich), jak storpedować unijny plan bezwzględnej ochrony naturalnych lasów. Twój głos może spowodować, że takie miejsca jak Puszcza Białowieska czy Puszcza Karpacka zostaną wyłączone z gospodarki leśnej, czyli z planów wycinek, na które ostrzą sobie zęby ludzie u władzy, dla których liczy się tylko kasa - czytamy w emocjonalnym poście Rusin.

Julia WieniawaJulia Wieniawa z podłączoną kroplówką. "Ostatnio pracuję ponad siły"

Aby zaangażować się w akcję ochrony lasów, wystarczy wejść na stronę www.pracownia.org.pl i wziąć udział w konsultacjach Europejskiej Strategii Leśnej, wypełniając formularz. Według Kingi Rusin to kwestia priorytetowa.

Kilka minut Twojego czasu to więcej tlenu, więcej naturalnego piękna, więcej miejsc wypoczynku i bezpieczny dom dla dzikich zwierząt, a także nasz spadek dla dzieci i wnuków. Czy jest w tym momencie coś ważniejszego? Razem jesteśmy siłą! Razem możemy więcej! - nawołuje we wpisie.
 

Aktywność Rusin na rzecz ochrony środowiska została doceniona przez internautów, którzy w komentarzach nie szczędzili dziennikarce miłych słów.

Dziękuję za promowanie takich akcji, za danie impulsu, że możemy coś zrobić.
Dziękujemy za informację! Szkoda, że więcej influencerów z dużymi zasięgami nie pisze o takich rzeczach, bo dla nich ważniejsze jest promowanie torebek i ciąż.

Dokładną instrukcję, jak krok po kroku prawidłowo wypełnić wspomniany formularz, znajdziecie na instagramowym profilu dziennikarki.

Zobacz wideo Czemu Kinga Rusin zawdzięcza świetną formę? "Nie chodzę na siłownię"