Andrzej Duda rozmawiał z królem Jordanii przez niepodłączony telefon? Rzecznik prezydenta komentuje

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z królem Jordanii. Na zamieszczonej z tej okazji fotografii internauci zauważyli, że telefon, z którego dzwonił jest... niepodłączony. Jak sprawę skomentował rzecznik prezydenta?

Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z królem Jordanii. Z tej okazji opublikowano pamiątkowe zdjęcie prezydenta, trzymającego w dłoni słuchawkę telefonu. Coś jednak poszło nie tak, a na Twitterze zawrzało. Czy rozmowa faktycznie się odbyła? Wszyscy patrzą na miejsce, w którym powinien być podłączony kabel od telefonu...

Katarzyna Warnke, Piotr StramowskiKasia Warnke i Piotr Stramowski kokietują pod palmami. Fani: Grażyna i Janusz

Zobacz wideo Włodzimierz Czarzasty apeluje do Andrzeja Dudy: Niech się pan obudzi i weźmie do roboty!

Andrzej Duda rozmawiał przez niepodłączony telefon? Rzecznik prezydenta komentuje

W środę, 7 kwietnia, na oficjalnej stronie Kancelarii Prezydenta pojawiło się zdjęcie Andrzeja Dudy w maseczce, rozmawiającego telefonicznie z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II. Uwagę internautów zwrócił mały szczegół - telefon, z którego Andrzej Duda dzwoni jest niepodłączony.

Andrzej Duda rozmawia przez niepodłączony telefon?Andrzej Duda rozmawia przez niepodłączony telefon? Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Twitter zawrzał na tyle intensywnie, że głos zabrał sekretarz stanu, rzecznik prasowy prezydenta. Błażej Spychalski uciął te dywagacje zapewniając, że kabel znajduje się z boku aparatu, czego nie widać na zdjęciu - niezależnie od ziejącego w tyle telefonu otworu, w który idealnie wpasowałby się kabel. Odniósł się też do tego, że prezydent ma w czasie rozmowy telefonicznej założoną maseczkę:

Po pierwsze tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka. Co do drugiego "newsa", to może trudno to sobie wyobrazić, ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu.

Prezydent podczas rozmowy miał złożyć monarsze gratulacje i życzenia z okazji przypadającej 11 kwietnia 100. rocznicy powstania Jordanii, a także podziękować za gościnność, jakiej doświadczają w Jordanii polscy żołnierze:

Obaj przywódcy wyrazili nadzieję, że pokonanie pandemii umożliwi powrót do wysokiej dynamiki kontaktów dwustronnych. W tym kontekście Król Abdullah potwierdził wolę złożenia wizyty oficjalnej w Warszawie w możliwie szybkim terminie. (...) Prezydent Duda podziękował za gościnność, jakiej doświadczają polscy żołnierze przebywający w Jordanii od 2016 roku.

Jakub Żulczyk/ Krzysztof KrawczykŻulczyk komentuje kondolencje od Dudy. "Krawczyk śpiewał za sześciu prezydentów"

Wierzycie słowom rzecznika prezydenta?