Barbara Czajkowska została zwolniona z TVP po trzydziestu latach. Wypowiedzenie dostała mailem. Co teraz robi?

Nagłe zwolnienia w Telewizji Polskiej nie są niczym nowym. Kilka lat temu doskonale przekonała się o tym Barbara Czajkowska, która była związana ze stacją przez trzy dekady.

Barbara Czajkowska zadebiutowała na antenie Telewizji Polskiej pod koniec lat 80. Dziennikarka była uważana za jedną z najbardziej przygotowanych, a co poniektórzy mawiali, że jest idealną następczynią Ireny Dziedzic. Mimo że była bardzo profesjonalna, jej również nie udało się przekonać do siebie każdego prezesa. Z Telewizji Polskiej wyrzucono ją aż dwa razy.

Krzysztof Krawczyk nie żyjeOstatni post Krzysztofa Krawczyka. Pojawił się w dniu śmierci

Barbara Czajkowska została zwolniona z TVP aż dwa razy

Barbara Czajkowska w TVP prowadziła kilkanaście programów. Nieco starsi widzowie z pewnością kojarzą ją z "Punktu widzenia", "Konwoju" czy "Linii specjalnej". Dziennikarka nie tylko prowadziła te formaty, ale była również odpowiedzialna za scenariusze, które planowała co do sekundy. W jednym z archiwalnych wywiadów przyznała, że nigdy nie pozwalała sobie na nieprzewidywalność na antenie.

W programie na żywo wszystko się może wydarzyć. Dobrze być na to przygotowanym... na ile to możliwe. Z mojego punktu widzenia nic nieprzewidzianego nie ma prawa się wydarzyć, bo to by znaczyło, że się źle przygotowałam - mówiła przed laty w rozmowie z "Galą".

Barbara CzajkowskaBarbara Czajkowska KAPIF

Barbara Czajkowska przez wiele lat miała szczęście do prezesów, którzy nie wtrącali się do jej programów. Sielanka skończyła się w 2006 roku, gdy prezesem TVP został Bronisław Wildstein. Zdjął program "Linia specjalna" z anteny, tym samym wyrzucając dziennikarkę z pracy.

Barbara CzajkowskaBarbara Czajkowska Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta

Wydawałoby się, że jej kariera na Woronicza już przepadła, jednak sporo zmieniło się w 2011 roku, gdy kolejny prezes Juliusz Braun zaoferował jej pracę w TVP Info. Dziennikarka prowadziła tam "Kod dostępu" do 2016 roku. Właśnie wtedy ponownie wyrzuconą ją z TVP. Barbara Czajkowska ostatniego dnia emisji swojego programu miała dostać maila, informującego ją, że program spada z anteny i traci pracę.

Krzysztof KrawczykPrzyjaciel Krawczyka o ich ostatniej rozmowie: Płakaliśmy razem do słuchawki

Barbara Czajkowska bardzo przeżyła ponowne opuszczenie Telewizji Polskiej. Od tamtej pory usunęła się w cień i na próżno szukać o niej nowych informacji. Dziennikarka nie udziela się medialnie, nie chce mówić, czym dokładniej się teraz zajmuje. Na pytania dziennikarzy odpowiada jedynie, że jest szczęśliwa.

Zobacz wideo Cleo podpadła fanom "The Voice Kids". "Podejmuję decyzje sercem"