Ostatni post Krzysztofa Krawczyka. Pojawił się dwie godziny przed informacją o śmierci

Krzysztof Krawczyk nie żyje - ta informacja w poniedziałkowe popołudnie obiegła całą Polskę. Zaledwie dwie godziny wcześniej na profilu artysty na Facebooku opublikowany został sentymentalny wpis.

W poniedziałek cały kraj obiegła tragiczna informacja o śmierci 74-letniego legendarnego polskiego muzyka, Krzysztofa Krawczyka. Żal i niezrozumienie potęgują sobotnie i niedzielne, pełne nadziei wpisy artysty na Facebooku, z których ostatni ukazał się zaledwie dwie godziny przed informacją o jego śmierci.

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Krzysztof KrawczykKrawczyk był na scenie przez ponad 50 lat. Wypadek zagroził jego karierze

Ostatni post Krzysztofa Krawczyka

Jeszcze po godzinie 14:23 w Poniedziałek Wielkanocny na Facebooku pojawił się post z fragmentem sopockiego recitalu piosenkarza z 1994 roku. Świętującego wówczas triumfy popularności artystę zapowiadali na scenie Grażyna Torbicka i Wojciech Mann. O tym samym koncercie we wcześniejszych wpisach piosenkarza mogliśmy przeczytać:

Na ten występ namówiony przez Ninę Terentiew przyleciałem po czterech latach pobytu w Stanach Zjednoczonych. Ten koncert spowodował, że zdecydowałem się na powrót do kraju już na stałe. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej!

Nikt się nie spodziewał, że opublikowany recital z Sopotu będzie ostatnim wpisem Krawczyka w mediach społecznościowych. Zaledwie dwie godziny później kraj obiegła informacja o śmierci artysty. Przytaczamy niektóre z komentarzy fanów, które pojawiły się pod postem już po tragicznej wiadomości:

Łzy płyną z oczu, tak wielki wokalista odszedł parostatkiem w piękny rejs. Będzie nam pana brakować na scenie. Do zobaczenia tam.
Był pan artystą, na których piosenkach się wychowywałam. Smutno strasznie. Niech Pan spoczywa w spokoju, Panie Krzysztofie. Pana twórczość zostanie z nami na zawsze.
Panie Krzysiu, cudowny koncert, fajnie było znów znaleźć się w tamtym świecie. Świetne show, pełne energii, super dyspozycja głosowa, świetne piosenki, uczta dla ucha, dziękuję i pozdrawiam.

Krzysztof KrawczykŻona Krzysztofa Krawczyka zaprzeczyła, że muzyk zmarł na COVID-19

Tuż przed śmiercią artysta i jego żona mieli wspólnie cieszyć się świętami. Rodzinie Krawczyka składamy kondolencje.