Telekamery "Tele Tygodnia" 2021. Orłoś i Kraśko uderzyli w rzetelność dziennikarzy TVP. "Są telewizje, które nie przestrzegają reguł"

Za nami pierwsza część rozdania Telekamer "Tele Tygodnia". Jedną z nagród wręczył Maciej Orłoś, który nie omieszkał ze sceny wbić szpili dzienniakrzom Telewizji Polskiej.

W środę 10 marca odbyła się 24. gala rozdania Telekamer "Tele Tygodnia". Mimo pandemii koronawirusa w jednym z warszawskich hoteli pojawiła się cała masa gwiazd. Plebiscyt poprowadziła Katarzyna Zielińska w towarzystwie Kacpra Kuszewskiego, który już na samym początku zaznaczył, że każdy obecny na sali został przebadany na obecność COVID-19. Spore emocje wzbudził Maciej Orłoś, który wręczył nagrodę w kategorii "prezenter informacji".

Małgorzata Socha, Weronika Humaj, Cleo Telekamery 2021. Niektórzy zgarnęli już wszystko. Poznaj zwycięzców Złotej Telekamery

Maciej Orłoś wbija szpilę TVP podczas Telekamer

Maciej Orłoś już niejednokrotnie wręczał nagrody podczas Telekamer. W ty roku nie było inaczej. Dziennikarz wręczył statuetkę w kategorii "prezenter informacji". Zanim odczytał wyniki, postanowił podzielić się z widzami kilkoma refleksjami dotyczącymi rzetelnego dziennikarstwa informacyjnego. Nawiązał do pracy kolegów po fachu z Telewizji Publicznej. Z pewnością nie będzie im miło.

Prezenter informacji powinien być bezstronny, obiektywny, rzetelny, tymczasem w sposób zaskakujący żyjemy w kraju, w którym w 2021 roku są na mapie Polski telewizje, które nie przestrzegają reguł. Może nie będę wskazywał palcem, ale chyba się domyślicie. Kto jednak jeszcze nie wie, o kogo chodzi to zapraszam na mój kanał na YouTubie - mówił ze sceny Orłoś.

Kapif Maciej Orłoś nie żałuje odejścia z TVP. "To najlepsza zawodowa decyzja mojego życia"

Nagrodę wygrał Piotr Kraśko, który w swojej krótkiej przemowie również nawiązał do swoich lat spędzonych w Telewizji Polskiej.

Za kilka dni minie pięć lat, od kiedy pracuję w TVN. Kiedy myślę o tych pięciu latach, co przeżyłem, mam w głowie dwa słowa, które szczególnie jaśnieją: dobra zmiana, drodzy państwo, dobra zmiana - mówił Kraśko.

Słuszne uwagi? 

Zobacz wideo Doda współpracuje przy nowym filmie Marii Sadowskiej "Dziewczyny z Dubaju"
Więcej o: