Nowe fakty w sprawie stanu zdrowia księcia Filipa. Mąż królowej przeszedł operację. Pałac wydał komunikat

Książę Filip musi pozostać jeszcze kilka dni w szpitalu. Pałac Buckhingam wydał oświadczenie, w którym poinformował, jak czuje się mąż królowej Elżbiety II.

17 lutego media obiegła informacja, że książę Filip trafił do szpitala. Źle się poczuł i potrzebował opieki lekarskiej. Wykluczono od razu, że jego stan został wywołany przez koronawirusa. Niedawno został przewieziony do innej placówki, ponieważ miał kłopoty z sercem. Rodzina królewska była przygotowana na najgorsze, ojca odwiedził książę Karol, który po wyjściu nie ukrywał emocji, a w jego oczach pojawiły się łzy.

Książę Karol odwiedził księcia Filipa w szpitaluKsiążę Karol odwiedził ojca w szpitalu. Po wyjściu miał łzy w oczach

Książę Filip czuje się lepiej

Poddani z napięciem czekają na kolejne wiadomości na temat stanu zdrowia męża królowej Elżbiety II. Pałac wydał oświadczenie, które opublikowała na Twitterze m.in. stacja BBC. Rzecznik monarchii poinformował, że 99-latek czuje się znacznie lepiej i minęło niebezpieczeństwo:

Zobacz wideo Musieli wyrzec się wielu rzeczy
Książę Filip przeszedł udaną operację w związku z wcześniej wykrytą chorobą serca i pozostanie w szpitalu przez kilka dni - brzmi komunikat wydany przez Pałac Buckingham.

Choć najgorsze prawdopodobnie już za księciem Filipem, to jednak 99-latek najwyraźniej zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Zagraniczne media donoszą, że wtedy, kiedy spotkał się z księciem Karolem, omawiał z nim przyszłość monarchii. Także inni członkowie rodziny królewskiej drżeli o życie seniora. Według doniesień, "zjednoczyli się w wspólnej modlitwie". Dołączyć miały do nich osoby ze służby. W środę głos zabrała księżna Camilla, która zdradziła, jak czuje się jej teść. Nieco wtedy uspokoiła poddanych, mówiąc, że choć leczenie jest czasami bolesne, to przynosi oczekiwane rezultaty.

Księżna Camilla, książę FilipKsiężna Camilla o stanie zdrowia księcia Filipa. "Leczenie jest chwilami bolesne"

Jej słowa w najnowszym komunikacie potwierdził pałac.