Agnieszka Osiecka zostawiła córce fortunę. Dzięki sukcesie matki Agata Passent do końca życia mogłaby nie pracować

Agnieszka Osiecka nie była idealną matką dla Agaty Passent. Jednak to dzięki sukcesom słynnej autorki tekstów 48-latka mogłaby zupełnie zrezygnować z własnej pracy zarobkowej. Osiecka zabezpieczyła finansowo córkę do końca życia.

Agnieszka Osiecka to bez wątpienia najsłynniejsza polska autorka tekstów piosenek, które w wykonaniu takich gwiazd, jak Maryla Rodowicz czy Seweryn Krajewski stały się prawdziwymi hitami. W czasie kariery poetka nie mogła narzekać na sytuację finansową i prawdziwą fortunę zostawiła w spadku.

Zobacz wideo "Osiecka". Serial TVP o legendzie polskiej piosenki

Halinka Jaksa z 'Sanatorium miłości', Małgorzata Tomaszewska w studiu TVPHalinka z "Sanatorium miłości" w "Pytaniu na śniadanie". Widzowie oburzeni

Agata Passent - córka Agnieszki Osieckiej

Historię Agnieszki Osieckiej przypomniał widzom serial "Osiecka", który wywołał ostatnio niemało kontrowersji. Produkcja poruszyła bowiem temat relacji, jakie słynną poetkę łączyły z najbliższymi, między innymi z jej córką, Agatą Passent. Jak się okazuje, kobiety nigdy nie były sobie bliskie. Osiecka rozstała się z mężem i porzuciła córkę, kiedy ta miała zaledwie sześć lat.

Osiecka i Passent spędzały ze sobą mało czasu - zazwyczaj w wakacje i weekendy, a na domiar złego ich relację niszczył alkohol. W wywiadach sprzed lat Agata Passent nie kryła żalu do matki.

Czułam się jako dziecko podwójnie odtrącona. Pierwsze odtrącenie - że nie chciała ze mną mieszkać. Drugie - że nawet jako mama dochodząca wybiera alkohol, nie mnie. Dręczyło mnie, że może są jakieś ukryte powody, dla których mama pije. Ale nie mogłam się przebić do prawdy. W końcu zaczęłam szukać tych powodów w sobie. Dzieci alkoholików często obwiniają się o nałóg dorosłych – mówiła w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

Agnieszka Osiecka zostawiła po sobie majątek

Mimo wszystko Agata Passent pielęgnuje pamięć o matce. Obecnie jest szefową Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, zajmującej się dorobkiem artystycznym, który zostawiła po sobie autorka.

Przypomnijmy, że teksty, które wyszły spod pióra Osieckiej do dziś wykonywane są przez największe gwiazdy polskiej estrady. Śpiewają je Maryla Rodowicz, Katarzyna Nosowska i Edyta Górniak. Jak podaje "Super Express" to właśnie z tantiem na konto Agaty Passent wpływa co roku średnio 1,5 mln złotych.

Książę Hary w wywiadzie u Jamesa CordenaKsiążę Harry w wywiadzie o życiu w Pałacu: Musiałem wydostać stamtąd moją rodzinę

W statusie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS czytamy, że tantiemy są wypłacane do 70 lat po śmierci autora. W związku z tym Agata Passent nie musi martwić się o finanse jeszcze przez ponad 40 lat.