Trudna młodość Angeliny Jolie. Była wyśmiewana w szkole, lubiła sprawiać sobie ból. "Miałam przy sobie ostre przedmioty"

Angelina Jolie jest jedną z najbardziej docenianych gwiazd kina. Na swoją pozycję musiała ciężko zapracować i nie miała łatwych początków. W młodości często się buntowała.

Angelina Jolie jest uważana za ikonę piękna i jedną z najlepszych aktorek w Hollywood. Widzowie kochają ją za role w "Przerwanej lekcji muzyki", "Mr. & Mrs. Smith", "Turyście" czy 'Czarownicy". Nie każdy jednak wie, że aktorka wiele przeszła w swoim życiu. Jej dzieciństwo nie było spokojne, wiele cierpienia doświadczyła też jako nastolatka. Później łączona była z licznymi skandalami. 

Zobacz wideo Angelina Jolie i Brad Pitt rozwiedli się. Poznajcie historię ich miłości

Angelina Jolie i jej burzliwa młodość

Angelina Jolie jest córką aktorskiej pary - Jona Voighta i Marcheline Bertrand. Niestety, gdy Angelina miała zaledwie rok, jej rodzice zdecydowali się na separację. Jej matka porzuciła zawód i przeprowadziła się do Nowego Jorku, zabierając ze sobą córkę i jej starszego o dwa lata brata, Jamesa Havena. Choć stosunki z ojcem nie układały się najlepiej, to właśnie Jon Voight zadbał o rozwój Angeliny. Dzięki niemu w wieku siedmiu lat po raz pierwszy pojawiła się na dużym ekranie w filmie "Szukając wyjścia."

Jednak już wtedy zaczęły się pierwsze problemy z małą Angie. Jako dziecko wykazywała niepokojące zachowania. Lubiła sprawiać sobie ból. Często świadomie wkładała palce do roztopionego wosku ze świecy, o czym mówił przyjaciel rodziny.  

Gdy poszła do szkoły, sytuacja nie poprawiła się. Mimo że nauka szła jej dobrze, Jolie nieustannie spotykała się z docinkami rówieśników. Jej skromny ubiór i aparat na zęby były powodami złośliwych żartów i szykan ze strony uczniów z bogatszych domów. To jednak nie koniec, Bo Angelinie, która była wyjątkowo szczupła, imputowano, że jest anorektyczką. 

Angelina JolieAngelina Jolie eastnews

W tym samym czasie Jolie podejmowała pierwsze próby rozpoczęcia kariery modelki. Tu również pojawiły się duże problemy. Początkowe niepowodzenia zniszczyły jej pewność siebie, co skutkowało skłonnością do samookaleczania się.  

Zbierałam noże i zawsze miałam przy sobie jakieś ostre przedmioty - powiedziała w programie dla stacji CNN. - Z jakiegoś powodu zadawanie sobie ran, odczuwanie bólu, sprawiało, że czułam, że żyję. To było czymś w rodzaju wyzwolenia. Pomagało mi to.

Zaczęły się też pierwsze problemy z narkotykami. W końcu, Angie w wieku 14 lat stwierdziła, że kończy z aktorstwem i modelingiem. Rzuciła też szkołę. Znacząco zmienił się też jej wygląd. Zaczęła ubierać się na czarno, a włosy przefarbowała na fioletowo. Okres buntu trwał dwa lata.

Po jego zakończeniu Angelina nie nie miała większych problemów, by powrócić do show-biznesu. Lata 90. były dla niej bardzo pracowite, czego dowodem jest imponująca filmografia z tamtego okresu. Jolie zagrała m.in. w takich produkcjach, jak: "Cyborg 2", " Hakerzy", " Bez dowodów", "Prawdziwe kobiety", "Kolekcjoner kości" czy "Przerwana lekcja muzyki". 

W 2000 roku Jolie wróciła też na języki całego świata za sprawą drugiego małżeństwa z dużo starszym mężczyzną. Poślubiła aktora Billy'ego Boba Thorntona, z którym pracowała przy filmie "Zmęczenie materiału". Odbiła go innej aktorce - Laurze Dern (o czym już było głośno). Symbolem wzajemnego oddania i miłości miały być "wyjątkowe" naszyjniki, noszone przez Angelinę i Billy'ego Boba. Każdy z nich zawierał... fiolkę z krwią partnera. Mimo zapewnień o miłości para rozwiodła się po trzech latach. 

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle, książę HarryPałac wydał oświadczenie w sprawie Meghan i Harry'ego. Książę traci nominacje wojskowe

Angelina Jolie otwarcie przyznała się także do biseksualizmu. Wyznała, że podczas kręcenia filmu "Wtajemniczenie" w 1996 roku utrzymywała stosunki seksualne z koleżanką z planu, Jenny Shimizu.

Jednak największy seksualny skandal wywołała w 2000 roku. Podczas przemowy na gali rozdania Oscarów wyznała miłość swojemu bratu Jamesowi. Tej samej nocy pocałowała go w usta, co od razu zostało odebrane jako dowód istnienia kazirodczego związku. Angelina i James Haven długo tłumaczyli się potem ze swojej relacji. Podkreślali, że od zawsze byli bardzo zżyci.  

Przełomem w życiu Angeliny okazał się wyjazd do Kambodży w 2001 roku. Aktorka kręciła tam zdjęcia do kasowego przeboju "Lara Croft: Tomb Raider", ale doświadczenia zawodowe zeszły na dalszy plan. Aktorka była przerażona ogromem biedy panującej w azjatyckim państwie. Od tego czasu zaczęła udzielać się charytatywnie. 

Angelina Jolie i jej nieudane małżeństwo z Bradem Pittem

Angelina Jolie i Brad Pitt uznawani byli za parę idealną. Ich związek zaczął się jednak od skandalu i na skandalu skończył. Aktorzy poznali się na planie filmu "Mr. & Mrs. Smith", kiedy Brad był jeszcze mężem Jennifer Aniston. Już w trakcie kręcenia filmu pojawiły się plotki, że Jolie i Pitt mają się ku sobie. I choć oboje zaprzeczali, prawda szybko wyszła na jaw. Zagraniczne portale plotkowały nawet, że to Jolie uwiodła aktora. 

Kadr z filmu Pan i Pani SmithAngelina Jolie uwiodła Brada Pitta jednym ruchem na planie filmu "Pan i Pani Smith"

Kochankowie związali się w 2005 roku. Doczekali się trojga biologicznych dzieci, Shiloh, Knoxa i Vivienne, oraz trojga adoptowanych - Maddoxa, Pax i Zahary. Angelina i Brad stanęli na ślubnym kobiercu w 2014 roku. Ich małżeństwo nie trwało jednak długo, bo już w 2016 roku aktorka złożyła dokumenty rozwodowe, a jako powód rozstania podała "różnice nie do pogodzenia". Ich rozstanie było bardzo medialne. W 2019 roku dostali rozwód. Nie oznacza to jednak, że zakończyli batalie sądowe. Aktorzy dalej spotykają się w sądzie - toczą bowiem bój o prawa do opieki nad dziećmi. 

Angelina Jolie, Brad Pitt, Shiloh Jolie-PittAngelina Jolie i Brad Pitt wreszcie się pogodzą? Shiloh postawiła matce ultimatum. W grę wchodzi zmiana płci

Nadmiar Jolie miała też poważne problemy ze zdrowiem. Zdiagnozowano u niej mutację genu, który w znacznym stopniu zwiększał prawdopodobieństwo na to, że aktorka zachorowałaby na raka piersi lub jajników. Dlatego też w w 2013 roku gwiazda przeszła zabieg podwójnej prewencyjnej mastektomii, a później operację odtwórczą piersi. Twierdziła, że zdecydowana się poddać tak trudnym operacjom, bo bała się podzielić los matki, która zmarła po długoletniej walce z rakiem piersi. 

Więcej o: