"Wiadomości" TVP twierdzą, że Maciej Stuhr gardzi Polakami. W jego obronie stanęła Joanna Lichocka z PiS-u! "Ma odwagę"

Maciej Stuhr dał ostatnio do zrozumienia, że przez decyzje polityków PiS-u myśli o wyprowadzce z kraju. Aktora postanowiły skrytykować "Wiadomości", twierdząc, że gwiazdor gardzi Polakami. W jego obronie stanęła, o dziwo, posłanka partii rządzącej, Joanna Lichocka.

Nie milkną echa kontrowersyjnej decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. zaostrzenia prawa aborcyjnego. Z decyzjami sędziów oraz polityków Prawa i Sprawiedliwości nie zgadza się znaczna część społeczeństwa. Należy do niej Maciej Stuhr, który jest tak bardzo przytłoczony sytuacją społeczno-polityczną w kraju, że ze względu na dobro swoich dzieci rozważa wyprowadzkę z kraju. Jego wypowiedź dla magazynu "Wprost" skrytykowali pracownicy "Wiadomości". Nieco inaczej zareagowała posłanka PiS-u oraz członkini Rady Mediów Narodowych, Joanna Lichocka.

Zobacz wideo Gest Lichockiej przykrył konwencję Dudy? Łapiński komentuje

"Wiadomości" TVP twierdzą, że Maciej Stuhr gardzi Polakami. Broni go Joanna Lichocka

Podczas ostatniego wywiadu dla magazynu "Wprost" Maciej Stuhr zastanawiał się, ile jeszcze ma siły, by walczyć z władzą o Polskę. Dał do zrozumienia, że ciężko żyje mu się w kraju, w którym prawa kobiet są ograniczane i rozmawia z żoną o wyprowadzce.

Jeśli mam szczerze odpowiedzieć, jaka była moja pierwsza myśl, to była ona taka: czy mnie się jeszcze w ogóle chce być patriotą? Czy mam w sobie wystarczająco dużo determinacji, by toczyć bój o sprawy, o które w mojej opinii walczyć trzeba? Czy zostawić to innym? Bo ileż można się kopać z koniem? - pytał retorycznie.

Jego słowa nie spodobały się pracownikom Jacka Kurskiego. W głównym wydaniu środowych "Wiadomości" wyemitowany został materiał Marcina Tulickiego pt. "Dlaczego celebryci gardzą Polakami?". Przytoczono wypowiedź aktora oraz innych osób publicznych, które krytykują działania partii rządzącej. Głos zdecydowała się zabrać kontrowersyjna polityczka PiS-u, Joanna Lichocka, która kilka miesięcy temu okryła się niesławą, pokazując opozycji środkowy palec.

Od dawna mam ochotę napisać kilka słów w obronie Macieja Stuhra. Spotyka się z ostrym hejtem za to, że wyraża swe poglądy i ma odwagę ich bronić, jest w tym konsekwentny. Czasem przegina, ale na hejt nie zasługuje. Nie zgadzam się z nim, ale nie jest on rozhisteryzowanym celebrytą - stwierdziła, odpowiadając na post dziennikarki Marzeny Nykiel. 

Warto dodać, że Maciej Stuhr skrytykował Lichocką. W żartobliwy sposób ocierał łzy środkowym palcem, odpowiadając na tłumaczenia posłanki, jakoby przecierała jedynie oko, aniżeli pokazywała kontrowersyjny znak opozycji.

Więcej o:
Copyright © Agora SA