Kinga Rusin ostro o Krystynie Pawłowicz na temat WOŚP: Ona szczuje ludzi, podpaliła już raz Polskę

Kinga Rusin odniosła się do wpisu Krystyny Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego zadeklarowała, że nie weźmie udziału w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a potem skrytykowała Jerzego Owsiaka. W jego obronie stanęła dziennikarka.

Krystyna Pawłowicz w piątek zaatakowała na Twitterze Jurka Owsiaka i całą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wpis bardzo nie spodobał się Kindze Rusin, która odpowiedziała byłej posłance, a obecnie sędzi Trybunału Konstytucyjnego, krytyką.

Kinga Rusin broni Jerzego Owsiaka i WOŚP 

Krystyna Pawłowicz na Twitterze napisała, że nie zamierza wspierać działań Jerzego Owsiaka i nie przekaże pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nazwała fundacje "lewicową i upolitycznioną". Stwierdziła też, że oczywiście zamierza pomóc potrzebującym, ale nie poprzez wpłaty na WOŚP, a na katolicki Caritas.

J. Owsiak, przy wykorzystaniu dzieci, będzie zbierał pieniądze na swą upolitycznioną, lewicową fundację. Nie daję na WOŚP, ani na J. Owsiaka. Wspieram dobroczynność Caritas - napisała Pawłowicz na Twitterze. 

Obecnie trwają przygotowania do 29. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał corocznej zbiórki na pomoc szpitalom organizowanej przez Jurka Owsiaka zaplanowany jest na 31 stycznia. Kinga Rusin na swoim Instagramie zadeklarowała z kolei, że jak co roku wesprze fundację. Skrytykowała też Pawłowicz. 

Brońmy WOŚP przed Pawłowicz i podobnymi! Krystyna Pawłowicz napluła na WOŚP i Jurka Owsiaka. Szczuje ludzi na człowieka-instytucję, który czyni dobro, co jej najwyraźniej nie w smak. Uderzając w WOŚP, bezcześci nasze dobro narodowe - wieloletnią, wspólną inicjatywę milionów Polaków - napisała na Instagramie Rusin.

Marcin Gortat, Krystyna PawłowiczMarcin Gortat w starciu z Krystyną Pawłowicz. Poszło o Patryka Vegę

Następnie dziennikarka odniosła się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Pawłowicz podpaliła już raz Polskę w październiku, wydając wraz z kolegami wyrok TK skazujący kobiety na cierpienie rodzenia półmartwych, zdeformowanych płodów. To okrucieństwo doprowadziło do największych demonstracji ulicznych od czasu odzyskania wolnej Polski w 1989 roku - czytamy na Instagramie Kingi.

Kinga RusinKinga Rusin wróciła na Instagram po tygodniach nieobecności. Wyjechała z kraju. "Czas rozpocząć 2021"

Na końcu Rusin stwierdziła, że posłanka dzieli ludzi i nie stara się włączyć w akcję jednoczącą. Stworzyła też specjalny hasztag poświęcony Pawłowicz. 

Pawłowicz dzieli ludzi, których WOŚP na jeden dzień w roku łączy. W dniu Finału WOŚP Polacy, w kraju i zagranicą, stają się innym narodem, chcą być razem i wspólnie dokonywać czegoś naprawdę dobrego. Każdy pomaga na miarę swoich możliwości. Ja też, oczywiście, jak co roku, wpłacę konkretną kwotę. Dlatego apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli: #NieBądźPawłowicz! #WpłaćNaWOŚP!
 

Zobacz też: Rusin blondynką, Krupa z grzywką, a Wellman w długich włosach. Fryzjer gwiazd pokazał, jak by je zmienił

Zobacz wideo Monika Zamachowska o aferze z Kingą Rusin
Więcej o: