Wybory Miss Polski 2020. Studentka lotnictwa, strażaczka, a może przyszła policjantka? Która włoży koronę najpiękniejszej?

W niedzielne popołudnie poznamy zwyciężczynię konkursu Miss Polski 2020. Kto zawalczy o ten tytuł? Jedno jest pewne, rywalizacja będzie zacięta.

O tytuł najpiękniejszej Polki powalczy 23 kandydatek. Jedna z nich założy w Warszawie koronę Miss Polski. Galę finałową ma żywo będziemy mogli zobaczyć w Polsacie. My już teraz przyjrzeliśmy się wszystkim kandydatkom.

Miss Polski 2020. Kandydatki

Tegoroczny finał będzie znacznie różnić się od tych, które znamy. Po raz pierwszy w historii tego konkursu wybory najpiękniejszej Polki odbędą się bez udziału publiczności i przy zachowaniu obowiązującego reżimu sanitarnego. Co nie znaczy, że emocje będą mniejsze. Podczas wielkiej gali wystąpi Anna Wyszkoni, Paweł Tura, Paweł Domagała i Kortez. W jury zasiądą same kobiety: Ewa Wachowicz, Viola Piekut, Joanna Liszowska oraz Anna Wyszkoni.

Przyjrzyjmy się wszystkim kandydatkom. Która z nich ma największą szansę, aby sięgnąć po koronę w tym roku?  

1. NINA AMPULSKA, Ostrołęka

Ma 18 lat. Uczy się w liceum plastycznym. Jej pasją są sztuki plastyczne, a w szczególności rysunek, malarstwo i grafika artystyczna. W przyszłości chciałaby studiować na Akademii Sztuk Pięknych. Marzy o pracy związanej z tworzeniem artystycznym, wystawianiu swoich prac w galeriach oraz ich sprzedaży.

Nina AmpulskaNina Ampulska Igor Drozdowski

2. KLAUDIA ANDRZEJEWSKA, Włocławek

Ma 19 lat. Studiuje zarządzanie na kierunku: socjologia mediów i biznesu w Warszawie. Swoją przyszłość wiąże w głównej mierze z własnym biznesem. Niebawem chce otworzyć swoją firmę związaną z modą. Jej pasją jest również motoryzacja.

Klaudia AndrzejewskaKlaudia Andrzejewska Igor Drozdowski

3. NATALIA BALICKA, Poznań

Ma 21 lat. Studiuje medycynę na kierunku lekarskim. Bardzo chciałaby pomagać ludziom i opiekować się nimi. Poza tym interesuje się śpiewem oraz sportami ekstremalnymi takimi jak kitesurfing i snowboard. Od najmłodszych lat gra w tenisa ziemnego.

Natalia BalickaNatalia Balicka Igor Drozdowski

4. MARTA BYCZUK, Legionowo

Ma 27 lat. Od 7 lat pracuje jako stewardessa i z tym zawodem wiąże swoją przyszłość. Ukończyła bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jest ogromną fanką adrenaliny.

Marta ByczukMarta Byczuk Igor Drozdowski

5. NATALIA CIEKAŃSKA, Zabrze

Ma 20 lat. Pracuje w centrum logistycznym oraz studiuje architekturę wnętrz, z czym wiąże swoją przyszłość. Interesuje się fotografią. Nie lubi się nudzić, w związku z tym aktywnie spędza swój wolny czas. Preferuje wszelkie formy aktywności fizycznej. Stawia na rozwój osobisty, wychodzi z założenia, że nie należy w życiu stać w miejscu.

Natalia CiekańskaNatalia Ciekańska Igor Drozdowski

6. WIKTORIA CIOCHANOWSKA, Łomża

Ma 20 lat. Jest studentką pierwszego roku na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku na kierunku lekarskim. Poza kwestiami zawodowymi, chciałaby być szczęśliwą żoną i wspaniałą mamą. Pragnie być silną, niezależną kobietą z zasadami. Jej największym dotychczasowym sukcesem jest rozpoczęcie studiów medycznych oraz zdobycie tytułu 2 Wicemiss Polski Nastolatek 2015 roku. 

Wiktoria CiochanowskaWiktoria Ciochanowska Igor Drozdowski

7. ANGELIKA DUSZCZYK, Warszawa

Ma 27 lat. Ukończyła studia magisterskie na kierunku dietetyka kliniczna. Interesuje się zdrowym odżywianiem. W przyszłości chciałaby zrobić kurs na trenera od przygotowania motorycznego do sportów takich jak piłka nożna, tenis bądź sztuki walki. Na co dzień pracuje w powietrzu, czyli jako stewardessa w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Od najmłodszych lat trenowała tańce latynoamerykańskie, później trenowała siatkówkę, koszykówkę i tenis. Jej pasją są również szkice architektoniczne.

Angelika DuszczykAngelika Duszczyk Igor Drozdowski

8. JULIA GRYCZAN, Gorzów Wielkopolski

Ma 23 lata. W marcu rozpoczęła studia na kierunku kosmetologia. Aktualnie pracuje w firmie związanej z fotowoltaiką. W przyszłości chciałaby zostać kosmetologiem, a jej marzeniem jest prowadzić swój gabinet. W ramach hobby regularnie ćwiczy na siłowni.

Julia GryczanJulia Gryczan Igor Drozdowski

9. JUSTYNA HABERKA, Olkusz

Ma 20 lat. Studiuje psychologię w biznesie na drugim roku studiów licencjackich. W przyszłości chciałaby posiadać własny gabinet, w którym spełniałaby swoje pasje poprzez pomaganie tym, którzy potrzebują wsparcia w obszarze biznesu. Jej największą pasją jest muzyka, a w szczególności wokal, którego uczy się już od najmłodszych lat.

Justyna HaberkaJustyna Haberka Igor Drozdowski

10. ROKSANA JAGŁA, Chruszczobród

Ma 22 lata. Uczęszczała zaocznie na studia kosmetologiczne. W przyszłości planuje otworzyć własny salon kosmetologiczny, w którym będzie rozwijać swoje pasje. Nie wyobraża sobie również życia bez podróżowania oraz sportu. Chętnie udziela się charytatywnie.

Roksana JagłaRoksana Jagła Igor Drozdowski

11. EWA JAKUBIEC, Słupice

Ma 23 lata. Jest studentką pielęgniarstwa na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Równocześnie pracuje jako pielęgniarka w klinice medycyny estetycznej przy transplantacji włosów. W wolnych chwilach zajmuje się modelingiem, a w sezonie zimowym uwielbia spędzać czas na stokach narciarskich.

Ewa JakubiecEwa Jakubiec Igor Drozdowski / B7U

12. ANNA-MARIA JAROMIN, Katowice

Ma 22 lata. Studiuje bezpieczeństwo wewnętrzne. Wybrała specjalizację psychokryminalistyka. Jej największą pasją jest jazda konna, którą trenuje od około 12 lat. W 2015 roku wygrałam Mistrzostwa Polski Amazonek w Damskim Siodle w ujeżdżeniu w kategorii mała runda. W przyszłości chciałby połączyć studia oraz pasję i pracować w policji konnej, a jej największym marzeniem jest napisanie książki.

Anna Maria JarominAnna Maria Jaromin Igor Drozdowski

13. ŻANETA KOTARBA, Gdów

Ma 22 lata. Interesuje się szeroko pojętym zdrowym stylem życia i studiuje dietetykę. Na co dzień jest uśmiechniętą i pełną energii mieszkanką Krakowa. W wolnych chwilach oddaje się podróżom motocyklowym i muzyce.

Żaneta KotarbaŻaneta Kotarba Igor Drozdowski

14. WIKTORIA KOZIK, Chełm

Ma 18 lat. Chodzi do ostatniej klasy liceum, w której przygotowuje się do matury. Jest tancerką z wieloma tytułami i wyróżnieniami na arenie ogólnopolskiej. Od niedawna jest również instruktorką tańca. Po skończeniu szkoły chciałaby rozpocząć studia na wymarzonym kierunku, jakim jest audiofonologia i protetyka słuchu w Warszawie. Interesuje się również sportem, językiem i kulturą krajów anglojęzycznych, biologią oraz rozwem osobistym.

Wiktoria KozikWiktoria Kozik Igor Drozdowski

15. OLGA KRÓL, Turobin

Ma 19 lat i jest tegoroczną maturzystką. W przyszłości chciałaby pracować jako prezenterka telewizyjna, łącząc to z pracą modelki. Interesuje się zdrowym stylem życia, makijażem, podróżami. Uwielbia piec ciasta, czytać książki i spotykać się ze znajomymi. Chciałaby w przyszłości angażować się w działalność charytatywną na rzecz schronisk dla zwierząt. Jest otwarta na nowe wyzwania.

Olga KrólOlga Król Igor Drozdowski

16. KLAUDIA MATCZAK, Szczecin

Ma 21 lat. Studiuje diagnostykę sportową. W przyszłości chciałaby pracować ze sportowcami. Pracuje również jako modelka. Jej największą pasją jest siatkówka, którą trenuje od 8 lat.

Klaudia MatczakKlaudia Matczak Igor Drozdowski

17. MAŁGORZATA MOLIK, Choszczno

Ma 25 lat. Studiuję prawo. Jej największą pasją jest lotnictwo i tu się spełnia jako Starszy Agent ds. wyważania samolotów na warszawskim lotnisku Chopina. W przyszłości chciałaby piąć się po szczeblach kariery.

Małgorzata MolikMałgorzata Molik Igor Drozdowski

18. SANDRA NAUM, Łącza

Ma 22 lata. Spełnia swoje marzenie i aktualnie jest studentką pierwszego roku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, na specjalności aktorstwo i wokalistyka. Od najmłodszych lat dzięki mamie, która zapisała ją do szkoły muzycznej, mogła rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Wolny czas poświęca grze na fortepianie, pieczeniu ciast, czytaniu książek, grze w szachy oraz działalnościom charytatywnym na rzecz fundacji i potrzebujących. 

Sandra NaumSandra Naum Igor Drozdowski

19. ANITA SAWICKA, Lidzbark Warmiński

Ma 21 lat. Jest studentką trzeciego roku prawa oraz ma ogromną nadzieję, że uda jej się za kilka lat zdać aplikację adwokacką. Kocha cukiernictwo, niemiecką motoryzację i bardzo chciałaby nauczyć się driftować. Przez kilka lat uczęszczała na zajęcia teatralne i udało jej się zdobyć kilka nagród.

Anita SawickaAnita Sawicka Igor Drozdowski

20. AGATA ŚRON, Wąsosz

Ma 19 lat. Studiuje kosmetologię. W przyszłości chciałaby pójść w kierunku kosmetologii leczniczej. Na co dzień pracuje jako opiekunka w żłobku. Uwielbia dzieci, często udziela się w akcjach charytatywnych wspomagających domy dziecka.

Agata ŚronAgata Śron Igor Drozdowski

21. DOMINIKA WÓJCIK, Moszczenica

Ma 19 lat. Jest tegoroczną maturzystką. Chce studiować na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne i w przyszłości rozpocząć pracę w służbach mundurowych. Od wielu lat jest strażaczką, która uwielbia piec i gotować.

Dominika WójcikDominika Wójcik Igor Drozdowski

22. LAURA WYCICHOWSKA, Ciosaniec

Ma 21 lat. Studiuje bezpieczeństwo narodowe. Aktualnie jest na etapie pisania pracy licencjackiej. W przyszłości chciałaby pracować w służbach mundurowych. Zaciągnęła się do wojska, jednak teraz wie, że to nie dla niej. Spróbuje swoich sił w policji. W wolnej chwili czyta kryminały.

Laura WycichowskaLaura Wycichowska Igor Drozdowski

23. MARTYNA ZIMMER, Jeziory Wielkie

Ma 20 lat. Studiuje pedagogikę, specjalność: edukacja elementarna i nauczanie dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Pracuje w przedszkolu i w przyszłości chciałaby otworzyć własne. Jej pasją, oprócz pracy, jest sport oraz kino.

Martyna ZimmerMartyna Zimmer Igor DrozdowskiWięcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.