Tak mieszka Elon Musk. Posiadłość najbogatszego człowieka na świecie robi wrażenie, ale to Jeff Bezos ma własną stację benzynową

Elon Musk zdeklasował Jeffa Bezosa i stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. Z tej okazji postanowiliśmy podejrzeć, jak mieszkają założyciele Tesli i Amazona. Ich posiadłości robią wrażenie.

Elon Musk jest najbogatszym człowiekiem na świecie. Biznesmen wyprzedził w rankingu Bloomberga Jeffa Bezosa, założyciela przedsiębiorstwa Amazon. Twórca Tesli, SpaceX i PayPala uplasował się na prestiżowej liście po raz pierwszy. Majątek Elona Muska osiągnął wartość około 190 mld dolarów, dzięki czemu przedsiębiorca wyprzedził dotychczasowego lidera, który może pochwalić się majątkiem szacowanym na ok. 187 mld dolarów. Ranking agencji Bloomberg to zestawienie majątków najbogatszych ludzi na świecie aktualizowane po zamknięciu giełd w danym dniu. Jeszcze w środę Bezos był o 4 miliardy bogatszy od swojego rywala.

Niektórzy zastanawiają się, jak może wyglądać życie najbogatszych ludzi świata. Z pewnością o standardzie ich życia i rodzaju osobowości wiele mówią miejsca, w których mieszkają. Zarówno Musk jak i nieco od niego "biedniejszy" Bezos, mogą pochwalić się wieloma posiadłościami, dlatego postanowiliśmy wybrać i pokazać Wam te najbardziej imponujące.

Jak mieszkają Elon Musk oraz Jeff Bezos?

Elon Musk niedawno pozbył się swoich trzech domów zlokalizowanych w prestiżowej dzielnicy Los Angeles, Bell Air. Posiadłości wyceniono łącznie na 40,9 mln dolarów. Elon zapowiedział, że planuje przeprowadzić się do Teksasu, a w maju 2020 roku poinformował, że chce się pozbyć niemal wszystkich dóbr materialnych i nie zamierza posiadać żadnego domu.

Jedna z willi Elona MuskaJedna z willi Elona Muska East News

Jedna ze sprzedanych willi usytuowana jest wśród palm i wygląda bardzo futurystycznie. W kompleksie nie brakuje dwupoziomowego basenu i dobrze oświetlonych wnętrz.

Jedna z willi Elona MuskaJedna z willi Elona Muska East News

W salonie znajduje się zestaw wypoczynkowy, kominek oraz duży telewizor. Wrażenie robi ściana okien w jadalni, przez które widać wspaniały ogród. Miejsce wygląda bardzo nowocześnie i przypomina nieco bunkier z popularnego filmu "Ex-Machina" z 2015 roku.

Jedna z willi Elona MuskaJedna z willi Elona Muska East News

Jedna z willi Elona MuskaJedna z willi Elona Muska East News

Jeff Bezos - w przeciwieństwie do swojego rywala - inwestuje w nieruchomości i preferuje nieco bardziej klasyczny styl (przynajmniej jeżeli chodzi o wnętrza). Na początku 2020 roku kupił najdroższy dom w Los Angeles. Pałacowa posiadłość, która kosztowała ok. 165 mln dolarów, ma nawet własną stację benzynową. Posiadłość nosi nazwę Warner Estate, a jej pierwszym właścicielem był Jack L. Warner z przedsiębiorstwa mediowego Warner Bros.

 

Na terytorium o wielkości 3,8 ha mieści się kort tenisowy, basen, ogromny dom o powierzchni 1200 metrów kwadratowych, w środku którego znajdziemy między innymi prywatną salę kinową i mnóstwo sypialni. Wnętrza utrzymane są w iście pałacowym stylu.

 

Trzeba przyznać, że każdy z panów ma na swój sposób oryginalne poczucie stylu.

Więcej o: