Manipulacja w materiale TVP w "Wiadomościach". Chodzi o wypowiedź Krystyny Jandy o dotacjach dla artystów

Szerokim medialnym echem odbiła się wypowiedź Krystyny Jandy o dofinansowaniu od rządu. Aktorka spodziewała się większej sumy, co TVP wykorzystało do kolejnej manipulacji.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przeznaczyło 400 milionów złotych dotacji dla artystów, co wywołało niemałe emocje w środowisku artystycznym, a także wśród społeczeństwa. Mimo że Piotr Gliński zdążył już wstrzymać wypłaty ze względu na pojawiające się wątpliwości co do ich sumy, to nie milkną echa po wypowiedziach gwiazd oscylujących wokół tego tematu, w tym także tej Krystyny Jandy. Przypomnijmy, że fundacja aktorki miała otrzymać 1,8 miliona złotych od rządu, co nie do końca jej się spodobało, ponieważ wnioskowała o prawie sześć milionów złotych. W "Wiadomościach" TVP wypowiedź aktorki została zmanipulowana.

Kasia CerekwickaKatarzyna Cerekwicka ostro o wstrzymaniu dotacji dla artystów: 68 osób dostałoby pracę w grudniu i już nie dostanie

TVP zmanipulowało wypowiedź Krystyny Jandy

Fundacja Krystyny Jandy zarządza dwoma warszawskimi teatrami: Polonią oraz Och Teatrem. We wniosku do ministerstwa o zapomogę aktorka udokumentowała, że przez lockdown straty wyniosły 5,8 miliona złotych i o właśnie taką sumę prosiła. Niestety, fundacji przyznano jedynie 30 proc. oczekiwanych pieniędzy, o czym sama zainteresowana opowiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską.

Wnioskowaliśmy o 5,8 mln zł - tyle dokładnie wynoszą nasze straty, które zostały udokumentowane we wniosku, a otrzymaliśmy 1,8 mln zł wsparcia. Jestem więc trochę rozgoryczona, że naszym dwóm teatrom przyznano zaledwie 30 proc. kwoty, jakiej potrzebowaliśmy. Choć z drugiej strony cieszę się, że dostaliśmy chociaż tyle, bo myślałam, że pan minister nas skreśli - mówiła aktorka.

Krystyna JandaKrystyna Janda pokazała zdjęcie wnuczki. "Geny najlepsze, bo po babci"

W niedzielnym wydaniu "Wiadomości" TVP mogliśmy obejrzeć materiał o dofinansowaniach dla artystów. W felietonie przywołano oczywiście wypowiedź Krystyny Jandy, jednak nie w całości. Pominięto ostatnie zdanie, w którym wyraża wdzięczność, przez co widzom została przedstawiona jako ta, która dostała masę pieniędzy i jeszcze narzeka. Zobaczcie zresztą sami.

Krystyna JadnaKrystyna Jadna screen TVP

Jesteście zaskoczeni postawą TVP?

Zobacz wideo Krystyna Janda o uchodźcach: "Bez nowych kultur Europa nie będzie się rozwijać"