Patryk Vega kręci nowy film. Jest wielki tłum, nie ma maseczek. Tak powstaje "Miłość w czasach zarazy"

Patryk Vega nie przejmuje się pandemią? Kręci film o zarazie, korzystając z prawdziwych czasów zarazy. Na zdjęciach z planu widać zgromadzenia bez zachowania odległości i brak - obowiązkowych w takich sytuacjach - maseczek.

Patryk Vega w ogromnym tempie tworzy kolejną produkcję. Twórca "Kobiet mafii" i "Botoksu" nie czeka, aż pandemia się zakończy. Wydawać by się mogło, że koronawirus i nowe obostrzenia nieco krzyżują mu, jak i wszystkim innym działającym w branży filmowej, plany. Niektórzy uszanowali wyjątkową sytuację i z bólem serca wstrzymali pracę nad swoimi filmami, a inni natomiast... no cóż, Patryk Vega nie zamierza zwlekać. Ma "Miłość w czasach zarazy" do nakręcenia.

Patryk Vega kręci w pandemii "Miłość w czasach zarazy"

Patryk Vega, mimo ogólnego zamrożenia branży filmowej i wstrzymania zdecydowanej większości planów zdjęciowych, robi swoje. W marcu skończyło się to przyjazdem policji na plan zdjęciowy i oświadczeniem w sprawie wydanym przez Gildię Reżyserów Polskich. Mimo to Vega ponownie wkracza do gry i od niedawna relacjonuje na swoim profilu na Instagramie nagrania do swojego nowego, pełnometrażowego filmu. Produkcja, nad którą obecnie pracuje, będzie nosić tytuł "Miłość w czasach zarazy" i pokaże samotność podczas pandemii. 

Będzie to film o epidemii samotności. O tym, że mając dostęp do wyzutego z uczuć seksu, jednocześnie mamy problem z budowaniem relacji, miłości z drugim człowiekiem. To film dziejący się w czasie pandemii, kręcony od marca. Mamy spektakularne ujęcia, które są w zasadzie niemożliwe do powtórzenia. Materiały przypominające ujęcia z apokaliptycznych filmów, gdy patrzysz na Emilii Plater czy inne ulice w centrum Warszawy, które są absolutnie puste - mówił Vega w "Onet Rano".

Reżyser podzielił się kilkoma nagraniami z planu. Dzięki nim wiemy, że w filmie zagrają m.in. Małgorzata Rozenek oraz Anna Mucha. Wśród tych kilku nagrań znalazły się i te, które mogą naprawdę zaniepokoić. W poniedziałek 9 listopada rząd poinformował o zachorowaniu na koronawirusa kolejnych 21 tysięcy osób. Tymczasem Vega na nagraniu live pokazywał, jak na planie filmowym pełnym ludzi nagrywane są imprezowe sceny. Widać tam tłum statystów, bawiących się w klubie, oczywiście bez maseczek.

Patryk Vega kręci 'Miłość w czasach zarazy'Patryk Vega kręci 'Miłość w czasach zarazy' Fot. Patryk Vega - Instagram

Patryk Vega kręci 'Miłość w czasach zarazy' również 11.11Patryk Vega kręci 'Miłość w czasach zarazy' również 11.11 Fot. Patryk Vega - Instagram

Prace na planie odbywały się również w środę. Tym razem Patryk Vega pracował nad ujęciami w plenerze, pokazując prace ekipy filmowej. Część osób miała założone maseczki, jednak niektórzy nieszczególnie się tym przejmowali. Możemy mieć tylko nadzieję, że reżyser zadbał o regularne wykonywanie testów swoim pracownikom.

Zobacz wideo
Więcej o: