Piosenka z pasków "Wiadomości" TVP hitem Internetu! Youtuber wyśmiewa serwis informacyjny. Internauci: Piękne i smutne

Na YouTube pojawiła się piosenka, której tekst stworzony został z pasków "Wiadomości" TVP. Prześmiewczy utwór Pawła Kielera obejrzało już ponad 750 tysięcy internautów.

"Wiadomości" emitowane na TVP1 wzbudzają wiele kontrowersji. Dziennikarze i medioznawcy zarzucają serwisowi stronniczość i przychylne traktowanie obozu rządzącego. Do KRRiT wpływały skargi na jakość prezentowanych w "Wiadomościach" treści, a głośnym echem odbił się materiał, w którym uderzono w mamę Justyny Pochankę, związaną wtedy z TVN. Głośna była także sprawa enigmatycznego projektanta Christiana Paula, który w samych superlatywach oceniał styl Agaty Dudy. Niestety, guru mody był tak tajemniczy, że nie było o nim w sieci żadnych informacji.

Furorę w Internecie robią także memy z informacyjnych pasków serwisu TVP1. Krótkie zapowiedzi telewizyjnych materiałów są na tyle kontrowersyjne i absurdalne, że zainspirowały młodego youtubera do stworzenia oryginalnej parodii inspirowanej "Wiadomościami".

Zobacz wideo Basia Kurdej-Szatan miała zostać prezenterką śniadaniówki! Co sądzi o roszadach w TVP?

Piosenka z pasków "Wiadomości" TVP hitem Internetu

Na YouTube pojawił się film z piosenką stworzoną z napisów na paskach "Wiadomości TVP". Autorem utworu jest youtuber i wokalista Paweł Kieler. Na nagraniu widzimy screeny z serwisu informacyjnego TVP1, na których znajdują się "legendarne" w kręgach twórców memów paski. Wokalista, niczym na karaoke, śpiewa przy akompaniamencie gitary elektrycznej wyświetlający się tekst. Na paskach pojawiają się między innymi kwestie związane z demonstracjami, wojną, zarzutami pod adresem Platformy Obywatelskiej, środowisk LGBT czy rzekomej islamizacji:

Walka z chrześcijaństwem sprzyja islamizacji. Polska to przecież wyspa wolności i tolerancji. Polacy cenią rząd za walkę z patologiami. Autobusy WWA prowadzą narkomani. Obrona demokracji w czasie zarazy. Platforma kłamie, chcąc wrócić do władzy. A chmura wirusowa nad demonstrantami. Chcą wojny domowej. Wybory przegrali - słyszymy w pierwszej części piosenki.

Zobacz też: Andrzej Saramonowicz dostaje groźby po emisji materiału "Wiadomości". Złoży zawiadomienie do prokuratury

Filmik z piosenką już stał się hitem Internetu. Obejrzało go już ponad 750 tysięcy internautów. Pod humorystycznym materiałem posypały się gratulacje i słowa zachwytu na oryginała kompozycją, której tekst się rymuje:

Szacuj nie tylko za muzę, głos i wykonanie, ale i za research oraz odwagę w czytaniu tych nagłówków.
Piękne i bardzo smutne, że to prawdziwe. Bardzo dobra robota!
Świetny pomysł i wykonanie! Proponuję tytuł "Paski grozy" i do radia!

Posłuchajcie piosenki stworzonej z pasków "Wiadomości". Naszym zdaniem to celne i zabawne podsumowanie rzeczywistości serwowanej przez TVP. Który pasek najbardziej Was rozbawił?

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.