Szwedzka księżniczka i książę zadali szyku w teatrze. Choć dziś są szczęśliwi, ich życie nie było usłane różami

Księżniczka Wiktoria i książę Daniel brylowali w czwartek w sztokholmskim teatrze. Niewielu pamięta, że jedna z najlepiej dobranych par w europejskich rodzinach królewskich ma za sobą naprawdę trudne chwile.

Szwedzka księżniczka Wiktoria i książę Daniel tworzą naprawdę zgrany duet. Przez niektórych nazywani są "Kate i Williamem ze Szwecji", choć to oni pierwszy stanęli na ślubnym kobiercu. Doczekali się dwójki dzieci i stali się wizytówką szwedzkiej rodziny królewskiej.

1 października para pojawiła się w teatrze Maxim w Sztokholmie, gdzie chętnie pozowała do zdjęć. Księżniczka na tę okazję włożyła ciemną sukienkę z falbanami, do której dobrała bordową narzutkę i stylową kopertówkę. Książę Daniel, który pojawił się w klasycznym garniturze, nie odstępował ukochanej żony na krok. Para wyglądała elegancko, a swoim stylem śmiało mogłaby konkurować z Meghan i Harrym.

Zobacz też: Książę William i księżna Kate z dziećmi na spotkaniu z Davidem Attenborough. Książę Louis założył sweter po starszym bracie

Choć dziś para emanuje szczęściem, ma za sobą naprawdę ciężkie chwile. Początki ich związku nie były usłane różami i nie przypominały bajki.

Księżniczka Wiktoria i książę Daniel - historia miłości

Małżeństwo księżniczki Wiktorii i trenera personalnego Daniela Westlinga to jeden z najsłynniejszych mezaliansów w historii monarchii europejskiej w XXI wieku. Para poznała się w 2002 roku, a początek ich znajomości przypada na naprawdę trudny okres w życiu szwedzkiej księżniczki. Wówczas 25-letnia Wiktoria zmagała się z zaburzeniami odżywiania, a w ramach walki z przypadłością zaczęła korzystać z usług klubu fitness w Sztokholmie. Jej osobistym trenerem został Daniel Westling - 29-latek pochodzący z rodziny o rolniczych korzeniach. W relacji mężczyzny i księżniczki szybko pojawiła się miłość, a informację o tym, że są w związku, potwierdziły zdjęcia paparazzi.

Niestety, król Szwecji Karol XVI Gustaw początkowo był przeciwny związkowi córki z trenerem personalnym. Swoje zdanie zmienił dopiero w momencie, gdy Daniel porzucił pracę na siłowni, zamienił sportowy dres na garnitur oraz rozpoczął naukę języków obcych i etykiety.

Para pobrała się dopiero po ośmiu latach związku, w czerwcu 2010 roku. Aby mogli stanąć na ślubnym kobiercu, król i rząd musieli podpisać specjalne zezwolenie, czego wymagały przepisy szwedzkiej ustawy o sukcesji. Daniel Westling w dniu ślubu przyjął tytuł księcia Västergötlandu.

Zobacz też: Naturalna księżna Kate zachwyciła codzienną stylizacją. Co za piękność! Te buty może kupić każdy

Dwa lata po ślubnej uroczystości w sztokholmskiej katedrze, Wiktoria i Daniel zostali rodzicami Stelli, a w 2016 roku powitali na świecie syna Oskara. Dzieci noszą tytuły "Królewskich Wysokości".

Zobacz też: Myśleliście, że George i Charlotte to największe słodziaki wśród królewskich dzieci? Ta dwójka jest równie urocza

Daniel i Wiktoria są ulubieńcami Szwedów. Ich niemal idealny związek pokazuje, że miłość jest silniejsza od obowiązujących konwenansów i narzuconej etykiety.

Zobaczcie ich zdjęcia z teatru. Stanową wzór do naśladowania dla współczesnych książęcych par?

Zobacz wideo Księżna Kate w sukience za prawie 8 tysięcy złotych zaprezentowała nową fryzurę