Marcin Meller od lat wiązał pracę w telewizji rozrywkowej z pisaniem angażujących tekstów. Jego początkowa ścieżka zawodowa wskazywała na to, że zajmie się dziennikarstwem politycznym, jednak później wyraźnie się to zmieniało. W czwartek zarząd Wirtualnej Polski ogłosił, że to on zostanie nowym redaktorem naczelnym. Poszukiwania odpowiedniej osoby na jego miejsce rozpoczęły się w lutym tego roku, gdy ze stanowiskiem pożegnał się Tomasz Machała.
Marcin Meller został powołany na stanowisko redaktora naczelnego Wirtualnej Polski. To zajęcie nie jest mu jednak obce. Swoją karierę zaczynał w latach 90. w tygodniku „Polityka”, gdzie pełnił funkcję reportera i zajmował się tematyką międzynarodową, polityczną i obyczajową. Następnie przeszedł do polskiej edycji "Playboya" i tam przez 9 lat pełnił funkcję redaktora naczelnego. W międzyczasie pisał felietony dla „Wprost”, a od marca 2012 roku po dziś dzień do „Newsweeka”.
Meller prowadził także liczne programy telewizyjne - na początku był gospodarzem TVN-owskiego reality show „Agent”, emitowanego w latach 2000-2002. Następnie rozpoczął karierę w śniadaniówce za sprawą „Dzień Dobry TVN”, którą prowadził od września 2005 do czerwca 2008 razem z Kingą Rusin, a od lutego 2013 do lipca 2019 z Magdą Mołek. W ubiegłym roku Marcin Meller pożegnał się z programem. Od 24 stycznia 2009 na antenie TVN24 prowadzi sobotni magazyn kulturalny „Drugie śniadanie mistrzów”.
W listopadzie 2016 objął funkcję dyrektora wydawniczego w Grupie Wydawniczej Foksal, jednak na rzecz nowej pracy w Wirtualnej Polsce przestał pełnić funkcję dyrektorską.
O tym, że Marcin Meller będzie pełnił nową funkcję zarząd Wirtualnej Polski poinformował podczas czwartkowego spotkania. O komentarz pokusił się także sam zainteresowany, który przekazał informację za pośrednictwem Instagrama.
To jeszcze raz wywrócę swoje życie do góry nogami. 15 listopada przechodzę z Grupy Wydawniczej Foksal do Wirtualnej Polski, gdzie obejmę funkcję redaktora naczelnego. Przez 4 lata zrobiliśmy z ekipą świetnych ludzi dużo dobrego w GWF, więc nostalgia miesza się z ekscytacją i możliwościami WP - napisał Meller.
Pracę na nowym stanowisku rozpocznie 16 listopada.
6 lutego Tomasz Machała został odwołany z funkcji redaktora naczelnego i wiceprezesa Wirtualnej Polski. Pozostał jednak w firmie na innym stanowisku - jako prezes spółki zarządzającej WP Pilot. W styczniu 2020 portal internetowy OKO.press opublikował głośny tekst, w którym opisywał "wspólne interesy" łączące Wirtualną Polskę z Ministerstwem Sprawiedliwości. Według portalu taka "współpraca" miała polegać m.in. na cenzurze czy konsultowaniu artykułów z żoną Ziobry - Patrycją Kotecką.
Michał Siegieda, rzecznik Wirtualnej Polski, zaprzeczył wtedy doniesieniom portalu, twierdząc m.in, że: redakcja Wirtualnej Polski nie współpracuje z ministerstwami ani ze spółkami oraz, że Wirtualnej Polski nie łączą żadne "relacje z ośrodkami politycznymi", poza wynikającymi z wykonywanych sumiennie dziennikarskich obowiązków.
Zobacz też: Marcin Meller zwrócił się do wyborców Andrzeja Dudy. Nazwał Rafała Trzaskowskiego "diabłem"