Jordańska księżniczka wyszła za mąż. Jej wybranek ma sławnych dziadków. To pierwszy królewski ślub od wielu miesięcy

Księżniczka Raiyah powiedziała "tak". To pierwszy królewski ślub od wielu miesięcy.

Wielkie święto w jordańskiej rodzinie królewskiej. Księżniczka Raiyah poślubiła Neda Donovana. Wybranek arystokratki jest brytyjskim dziennikarzem. Jego dziadek to znany pisarz literatury dziecięcej Roald Dahl. Z kolei babcia Donovana, czyli Patricia Neal, jest nagrodzoną Oscarem aktorką.

Pierwszy królewski ślub od wielu miesięcy

Para pobrała się we wtorek w Anglii. Jak donosi "People", w związku z obostrzeniami sanitarnymi, ceremonia miała kameralny charakter. Wśród garstki gości nie zabrakło między innymi mamy panny młodej, królowej Noor.

Świeżo upieczona żona pochwaliła się radosną nowiną na Twitterze.

Dziękuję wszystkim za miłe wiadomości w związku z naszym ślubem! - czytamy.

W dalszej części wpisu księżniczka Raiyah zdradziła, że pierwotnie ceremonia miała odbyć się w kwietniu w Jordanii. To okazało się być jednak niemożliwe ze względu na ówczesną sytuację na świecie. 34-latka musiała prosić króla o zgodę na cichy ślub w Anglii. Panna młoda nie wyklucza jednak drugiego wesela w swoim ojczystym kraju.

Dodajmy, że ślub jordańskiej księżniczki i brytyjskiego dziennikarza jest pierwszą królewską ceremonią od kilku miesięcy. Na maj planowany był huczny ślub księżniczki Eugenii i jej narzeczonego, Edoardo Mapelli Mozzi. Para postanowiła jednak przełożyć ceremonię z obawy o zdrowie swoje oraz gości.

Ojcem księżniczki jest nieżyjący już król Husajn I. Władca był żonaty czterokrotnie i doczekał się 11 biologicznych dzieci oraz jednej adoptowanej pociechy.

Nowożeńcom składamy gratulacje i życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.

Zobacz wideo Czy tylko my mamy słabość do pięknych ceremonii? Tak wyglądało drugie wesele Anity i Adriana ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia"