Jerzy Zelnik wspiera Dudę, a Opania obraża prezydenta. Nie przebierał w słowach. Nazwał go "prościuchem"

Druga tura wyborów prezydenckich zbliża się wielkimi krokami, a każdy głos jest na wagę złota. O kandydatach wypowiedzieli się dwaj aktorzy - Marian Opania i Jerzy Zelnik.

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się ze sobą Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Ostateczne starcie kontrkandydatów odbędzie się już niedługo, w niedzielę 12 lipca. Szanse obu panów są wyrównane, a według najnowszych sondaży o wygranej przesądzić mogą głosy niezdecydowanych. Mnóstwo gwiazd ze świata filmu, kultury i sztuki wyraża wsparcie dla kandydatów. Jerzy Zelnik i Marian Opania również opowiedzieli się po którejś ze stron. Aktorzy mają odmienne poglądy. 

Polecamy: Michał Wiśniewski w mocnych słowach skomentował zachowanie części wyborców. "Teraz to wy dzielicie Polskę"

Zobacz wideo Jak Andrzej Duda radzi sobie w kuchni?

Marian Opania i Jerzy Zelnik zdradzili, na kogo zagłosują

Coraz więcej gwiazd angażuje się w kampanię prezydencką. Wiele z nich wspiera Rafała Trzaskowskiego, ale są również tacy, którzy oficjalnie deklarują poparcie dla Andrzeja Dudy. Zdania na temat obu kandydatów są podzielone, a druga tura wyborów zbliża się wielkimi krokami.  Niedawno na temat obu pretendentów do urzędu prezydenta wypowiedzieli się dwaj popularni aktorzy starszego pokolenia - Jerzy Zelnik i Marian Opania. 

Zobacz też: Katarzyna Warnke wyjawiła, na kogo zagłosuje w zbliżających się wyborach. Internauci są podzieleni

Nie od dziś wiadomo, że Jerzy Zelnik sympatyzuje z partią rządzącą. Aktor deklaruje poparcie dla Andrzeja Dudy i namawia również innych do oddania na niego głosu.

Trzeba głosować na Andrzej Dudę, bo się sprawdził jako prezydent. To, że nie wszystko wykonał, to wiadomo, że to trzeba rozłożyć na dłuższy czas, marzenia, obietnice. Nie znam człowieka, który zaplanowałby bardzo intensywne działania i wszystkie wykonał w tym czasie, w jakim zaplanował. Duda jest to człowiek przepełniony miłością do ojczyzny, co nas łączy, bo obaj kochamy ten kraj. Robi wszystko, żeby się u nas działo lepiej, przede wszystkim dla rodzin, bo rodzina to jest podstawowa komórka społeczna - wyznał Zelnik w rozmowie z ''Super Expressem''.

Aktor uważa, że wybór Dudy to jedyna słuszna opcja. Jego zdaniem opozycyjny kandydat zaburzy współpracę rządu i prezydenta, co negatywnie wpłynie na sytuację w naszym kraju.

Moim zdaniem kohabitacja się w Polsce nie uda. U nas ludzie raczej prą ku konfliktowi. Na najbliższe pięć lat życzyłbym sobie stabilizacji i realizowania planów, które mi się podobają i dlatego będę głosował na Dudę - dodał.

Odmienne zdanie na temat kandydatury obu panów ma Marian Opania. Aktor w przeciwieństwie do Jerzego Zelnika udzielił krótkiego komentarza, w którym jasno uargumentował, na kogo przekaże swój głos. Skrytykował także obecnego prezydenta i nie szczędził gorzkich słów pod jego adresem.

Będę głosował na Rafała Trzaskowskiego. Dlaczego? Bo uważam, że Duda jest prościuch uzależniony od PiS-u - wyznał.

Przypomnijmy, że Marian Opania kilkukrotnie krytykował Jarosława Kaczyńskiego. Jego opinia nie jest więc zaskoczeniem. Jak widać, zdania w środowisku aktorskim są mocno podzielone. A kto wygra, dowiemy się już niedługo.