Meghan Markle i książę Harry reagują na "kłamliwe doniesienia" na swój temat. Wysłali stanowcze oświadczenie do brytyjskiej prasy

Meghan Markle i książę Harry nie będą więcej udzielać komentarzy brytyjskim tabloidom. W oświadczeniu wysłanym do wybranych tytułów w niedzielę wieczorem zapowiadają, że będą się kontaktować wyłącznie przez prawników.

Meghan Markle i książę Harry konsekwentnie odcinają się od swojego dawnego życia. O ile Meghan w końcu odetchnęła z ulgą, o tyle Harry ma podobno problemy z odnalezieniem się w nowej, zupełnie obcej dla niego rzeczywistości

Zobacz wideo Jak Harry tłumaczył rezygnację z pełnienia oficjalnej roli w rodzinie królewskiej?

Jedną z przyczyn dla której Sussexowie podjęli kontrowersyjną decyzję o "wystąpieniu" z rodziny królewskiej było nieradzenie sobie z nadmiernym zainteresowaniem brytyjskich tabloidów. Meghan praktycznie od razu stała się "ulubienicą" największych brukowców, które prześcigały się w coraz to bardziej sensacyjnych nagłówkach. Nic więc dziwnego, że po przeprowadzce do Los Angeles Meghan i Harry podjęli decyzję o zawieszeniu wszelkich kontaktów z największymi brytyjskimi tabloidami. W niedzielę wieczorem do redakcji "The Sun", "Daily Mail", "Mirror" i "Express" wpłynęło stosowne oświadczenie z uzasadnieniem decyzji.

Meghan i Harry nie będą komentować plotek

"Zero współpracy, nie licząc wyjątkowych sytuacji, w którym będziemy kontaktować się przez prawnika" - można przeczytać w oświadczeniu. Swoją decyzję Sussexowie argumentują "zniekształconymi, fałszywymi i zaborczymi" historiami na ich temat publikowanymi w prasie. 

Cenę za takie prowadzenie biznesu ponoszą ludzie, to wpływa na całe społeczeństwo.

Jednocześnie Sussexowie wyrażają żal, że praktyki brytyjskiej prasy osłabiły ich wiarę w wiarygodność mediów, które swoją władzę wykorzystują w złym celu. Zaznaczają, że nie chodzi im o "wybielanie się" czy unikanie krytyki, ale o rzetelne informacje. 

Nie chodzi nam o unikanie krytyki. Nie chcemy cenzurować publicznej debaty. Media mają prawo informować, a także wyrażać dobre czy złe opinie na temat księżnej i księcia Sussex. Ale nie oparte na kłamstwach.

To jednak raczej nie zniechęci tabloidów do pisania o Meghan i Harrym - z ich komentarzem lub bez niego. 

Meghan i Harry na okładce 'Daily Mirror'Meghan i Harry na okładce 'Daily Mirror' Daily Mirror

Meghan i Harry na okładce 'The Sun'Meghan i Harry na okładce 'The Sun' The Sun

Więcej o:
Komentarze (46)
Meghan Markle i książę Harry reagują na "kłamliwe doniesienia" na swój temat. Wysłali stanowcze oświadczenie do brytyjskiej prasy
Zaloguj się
 • ter_enc12

  Oceniono 14 razy 10

  Myślę, że w takim razie "The Sun", "Daily Mail", "Mirror" i "Express" powinny zbojkotować H&M i przestać o nich pisać :)

 • robertjjurek

  Oceniono 24 razy 4

  kogoś oni jeszcze interesują ??? To tylko badziewiarze z jeszcze z kasą !!!!

 • kewa

  Oceniono 18 razy 2

  Zawsze z wyczuciem czasu, niech pisza co chca byleby pisali.Urodziny Krolowej to doskonaly czas na takie oswiadczenia.Krolowa juz dawno powinna odebrac wszystkie fanty podarowane tej marnej aktoreczce.

 • kupidon

  Oceniono 7 razy 1

  trybem postępowania brytyjskiej RK do czasów Diany było niekomentowanie doniesień tabloidów. starsze pokolenie trzyma się tej zasady: nie dotykaj g....., bo zawsze się ubrudzisz. i jak widać jest to ze wszech miar słuszne.

 • minotaurska543

  Oceniono 15 razy 1

  Skoro nie są już członkami rodziny królewskiej to mogą współpracować z kim chcą. Ja np. też nigdy nie współpracowałabym z TVPiS.

 • rikol

  Oceniono 17 razy -1

  oni zależą od tabloidów. Wydali oświadczenie, żeby znowu narobić szumu wokół siebie. Kto inny o nich będzie pisać? Przecież nie poważne gazety.

 • li_lah

  Oceniono 18 razy -2

  Bardzo dobrze zrobili, teraz czas się rozliczyć z brukowcami i sypać pozwami za zniesławienie, character assasination, zniszczenie wizerunku, kłamstwa i fake stories, które naruszyły dobre imię księżnej i książęcej pary. Myslę, że tabloidy właśnie tego się teraz boją. Milionowych odszkodowań :D
  Pożyjemy, zobaczymy :D

 • minkat

  Oceniono 24 razy -2

  Bideulka. Nie podoba jej sie, ze ja krytykowano za sposob, w jaki rzucila robote w rodzinie krolewskiej? Przeciez na tej stronie ktora H&M stworzyli bylo dokladnie opisane jak sobie wyobrazaja przyszle zycie, a to, z czym zostali teraz nijak ma sie do tych wyobrazen. Wniosek jest jeden- krolowa nie zostala poinformowana o tym, co maja zamiar zrobic H&M i jak maja zamiar zyc. Przeciez celowo publicznie glupka z ukochanego wnuka nie zrobila.

 • jsd1952

  Oceniono 22 razy -4

  Panu Harremu nie przysługuje juz tytuł ksiazecy. A po za tym to po co piszecie o nikim?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX