Witold Sadowy, najstarszy polski aktor, skończył 100 lat. I wyznał: Jestem gejem

Witold Sadowy, polski aktor i krytyk teatralny, w wieku 100 lat zrobił coming out. Wyznał w reportażu TVP Kultura, że jest gejem.

Wielu polskich artystów oraz osób związanych z show biznesem decyduje się na wyjawienie prawdy o swojej orientacji. Przypomnijmy, że jakiś czas temu pisaliśmy o najbardziej lubianych i znanych polskich homoseksualistach. Jednak coming out Witolda Sadowego jest wyjątkowy. Aktor oznajmił bowiem światu, że jestem gejem, a zrobił to w wieku 100 lat.

Zobacz wideo Po tych rolach mieli traumę. Koniecznie obejrzyjcie nasze wideo!

Witold Sadowy jest gejem

Witold Sadowy to polski aktor i krytyk teatralny. W styczniu tego roku artysta skończył sto lat i wydał swoją siódmą książę - "Przekraczam setkę. Zapis wspomnień 2018-2019". Z tej okazji TVP Kultura przygotowało poświęcony aktorowi reportaż "Sto lat Witolda Sadowego". Ceniony krytyk i dziennikarz zdobył się w programie na odważne wyznanie - stulatek przyznał, że jest gejem.

Dla mnie najważniejsza jest prawda przeżycia. Jestem dumny z tego, że byłem uczciwym człowiekiem. Niczego nie żałuję. Nie ożeniłem się. Urodziłem się inny. Jestem gejem.

Kim jest Witold Sadowy?

Witold Sadowy jest najstarszym polskim aktorem oraz krytykiem teatralnym. Ceniony artysta debiutował w 1945 roku na deskach Teatru Miasta Stołecznego Warszawy jako Floris w "Burmistrzu Stylmondu" Maurice'a Maeterlincka. Aktor grał również w innych warszawskich teatrach: Teatrze Polskim, Ateneum, Teatrze Klasycznym (dzisiejszym Teatrze Studio), Rozmaitości oraz Teatrze Nowym. Ostatni raz Sadowy wystąpił jako aktor w roli Feldmarszałka w "Gałązce rozmarynu" Zygmunta Nowakowskiego. Artysta ma na swoim koncie także role w spektaklach Juliusza Osterwy i Leona Schillera.

Witold Sadowy to również bardzo ceniony publicysta. Jest felietonistą, krytykiem, dziennikarzem, a także autorem licznych publikacji o teatrze. Napisał m.in. książki "Ludzie teatru – mijają lata, zostają wspomnienia" oraz "Teatr za kulisami i na scenie."

Plotek gratuluje odważnego kroku i życzy wszystkiego, co najlepsze!

JP

Więcej o:
Komentarze (1)
Witold Sadowy, najstarszy polski aktor, skończył 100 lat. I wyznał: Jestem gejem
Zaloguj się
  • feriojp

    Oceniono 1 raz 1

    Jest mi to zupelnie obojetne ale przykre ze nadal zyjemy w czasach w ktorych ludzie cale zycie sie z tym ukrywaja, coming-out jest wydarzeniem a redakcja blokuje komentarze pod tego typu artykulami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX