Magdalena Schejbal na pogrzeb Królikowskiego przyniosła truskawki. Pięknym gestem nawiązała do przeszłości aktora

W Warszawie 5 marca odbył się pogrzeb Pawła Królikowskiego. Żałobnicy uszanowali prośbę rodziny, aby nie przynosić kwiatów. Magdalena Schejbal w hołdzie dla przyjaciela przyniosła kosz truskawek.

Paweł Królikowski był nie tylko świetnym aktorem, ale dał się też zapamiętać widzom jako niezwykle pozytywny człowiek. Kusy z "Rancza" w latach 90. prowadził program "Truskawkowe studio". Magdalena Schejbal przypomniała o tym projekcie podczas pogrzebu aktora, przynosząc koszyczek wypełniony truskawkami

Magdalena Schejbal na pogrzebie Pawła Królikowskiego z truskawkami 

Bliscy aktora poprosili osoby, które przybędą na pogrzeb, by nie kupowały kwiatów, zaś pieniądze przeznaczyły na pomoc podopiecznemu fundacji "Kawałek Nieba". Magdalena Schejbal przyszła na pożegnanie Pawła Królikowskiego z koszykiem truskawek - symbolem "Truskawkowego studia".

Królikowski studiował na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu, gdzie rozpoczął współpracę z Telewizją Polską. Reżyser Jan Jakub Kolski, zaoferował początkującemu aktorowi stworzenie własnego programu. Właśnie tak na początku lat 90. powstało "Truskawkowe studio", czyli jeden z pierwszych programów dla dzieci i młodzieży:

 

Paweł prowadził "Truskawkowe studio" do końca lat 90. i napisał do niego ponad sto piosenek. W programie brali udział m.in. Magdalena Schejbal, Jolanta Fraszyńska czy raper Red. Na planie Królikowski współpracował z przyszłą żoną Małgorzatą Ostrowską-Królikowską.

Podczas pogrzebu przemówili bliscy aktora. Rafał Królikowski stwierdził, że nie umie pożegnać się ze starszym bratem. Głos zabrał także najstarszy syn Pawła Antoni, który wygłosił wzruszające przemówienie. W kościele na Krakowskim Przedmieściu Julia Królikowska mówiła, że ich świat dzięki ojcu "pachniał poziomkami i wiśniami".

DK

Więcej o: