Magdalena Schejbal na pogrzeb Królikowskiego przyniosła truskawki. Pięknym gestem nawiązała do przeszłości aktora

W Warszawie 5 marca odbył się pogrzeb Pawła Królikowskiego. Żałobnicy uszanowali prośbę rodziny, aby nie przynosić kwiatów. Magdalena Schejbal w hołdzie dla przyjaciela przyniosła kosz truskawek.

Paweł Królikowski był nie tylko świetnym aktorem, ale dał się też zapamiętać widzom jako niezwykle pozytywny człowiek. Kusy z "Rancza" w latach 90. prowadził program "Truskawkowe studio". Magdalena Schejbal przypomniała o tym projekcie podczas pogrzebu aktora, przynosząc koszyczek wypełniony truskawkami. 

Magdalena Schejbal na pogrzebie Pawła Królikowskiego z truskawkami 

Bliscy aktora poprosili osoby, które przybędą na pogrzeb, by nie kupowały kwiatów, zaś pieniądze przeznaczyły na pomoc podopiecznemu fundacji "Kawałek Nieba". Magdalena Schejbal przyszła na pożegnanie Pawła Królikowskiego z koszykiem truskawek - symbolem "Truskawkowego studia".

Królikowski studiował na Wydziale Aktorskim we Wrocławiu, gdzie rozpoczął współpracę z Telewizją Polską. Reżyser Jan Jakub Kolski, zaoferował początkującemu aktorowi stworzenie własnego programu. Właśnie tak na początku lat 90. powstało "Truskawkowe studio", czyli jeden z pierwszych programów dla dzieci i młodzieży:

 

Paweł prowadził "Truskawkowe studio" do końca lat 90. i napisał do niego ponad sto piosenek. W programie brali udział m.in. Magdalena Schejbal, Jolanta Fraszyńska czy raper Red. Na planie Królikowski współpracował z przyszłą żoną Małgorzatą Ostrowską-Królikowską.

Podczas pogrzebu przemówili bliscy aktora. Rafał Królikowski stwierdził, że nie umie pożegnać się ze starszym bratem. Głos zabrał także najstarszy syn Pawła Antoni, który wygłosił wzruszające przemówienie. W kościele na Krakowskim Przedmieściu Julia Królikowska mówiła, że ich świat dzięki ojcu "pachniał poziomkami i wiśniami".

DK

Więcej o:
Komentarze (20)
Magdalena Schejbal na pogrzeb Królikowskiego przyniosła truskawki. Pięknym gestem nawiązała do przeszłości aktora
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 19 razy 15

  To akurat był sympatyczny gest - w przeciwieństwie do tego "dresowego"...

 • aagaj

  Oceniono 17 razy 11

  Duda, order, państwowy pogrzeb !!
  Pomysł Magdy mi się bardzo podoba !
  Studio było super !

 • jagra2909

  Oceniono 7 razy 7

  Pan Paweł Królikowski był inicjatorem i - wraz z p. A. Andrusem - opiekunem festiwalu piosenki polsko -czeskiej w Kudowie-Zdroju, wspaniałym animatorem kultury strefy pogranicza Polski i Czech. Miejmy nadzieję, że festiwal będzie kontynuowany, rozpędzony twórczą energią Pana Pawła

 • shawmut

  Oceniono 6 razy 6

  i to jest okazanie pamięci, przypomnienie kawałka działalności Królikowskiego, bardzo wzruszający gest

 • devonukkk

  Oceniono 8 razy 6

  Omg
  RIP Pawle

 • eurotram

  Oceniono 5 razy 5

  I bardzo dobrze! Dzięki temu dowiedziałem się,że istniało coś takiego jak "Truskawkowe studio" i po raz pierwszy zobaczyłem jak wyglądał ten "inny" Paweł Królikowski (młody,szczupły) nim stał się tym aktorem,którego poznałem dzięki różnym produkcjom i dzięki tym produkcjom polubiłem jako aktora.

 • bob_the_ripper

  Oceniono 7 razy 5

  Pamiętam film Pantarej ,świetna rola.

 • antycwelka1970

  Oceniono 1 raz 1

  a z kozą nie było nikogo?

 • snook70

  Oceniono 4 razy 0

  Za to Duda przyniósł tani olej....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX