Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Mieszkańcy z rodzinnego miasta oddadzą mu hołd. Pomogą im w tym władze

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbędzie się 5 marca w Warszawie. Na uroczystość przyjadą jego znajomi i sąsiedzi ze Zduńskiej Woli.

W czwartek, 27 lutego, w jednym z warszawskich szpitali w wieku 58 lat zmarł wybitny aktor, Paweł Królikowski. Gwiazdor od kilku miesięcy zmagał się z ciężką chorobą i już przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy trafił do szpitala, jego stan był poważny. Rodzina postanowiła, że jego pogrzeb będzie uroczystością publiczną. Na uroczystości pojawią się również znajomi i sąsiedzi zmarłego z jego rodzinnej Zduńskiej Woli. Chcą mu oddać w ten sposób hołd.

Zobacz wideo Katarzyna Skrzynecka o zdrowiu Pawła Królikowskiego

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Fani, znajomi i rodzina, bardzo przeżyli odejście Królikowskiego. Kiedy tylko informacje o śmierci zostały potwierdzone, media zalała lawina zdjęć aktora i pięknych wspomnieć popularnych znajomych. Swoje kondolencje złożył bliskim Pawła sam prezydent, Andrzej Duda

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu dziś nad ranem Pana Pawła Królikowskiego – Prezesa ZASP, świetnego Aktora i wspaniałego Człowieka – życzliwego, ciepłego i pełnego dowcipu. Wraz z Agatą łączymy się w żalu i modlitwie z Najbliższymi i Przyjaciółmi ś.p. Pana Pawła. RiP- napisał Andrzej Duda.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Antek Królikowski opublikował nekrolog Pawła Królikowskiego. Rodzina prosi, żeby nie kupować kwiatów na jego pogrzeb

Na pogrzebie pojawią się zapewne tłumy. Uroczystość będzie publiczna, a msza rozpocznie się o godzinie 11:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie. Władze rodzinnego miasta zmarłego postanowiły ułatwić przyjazd do stolicy jego znajomym z dzieciństwa i sąsiadom. 

Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, mogą skorzystać ze zorganizowanego przez miasto transportu. Bezpłatny autobus będzie podstawiony w dniu 5 marca o godzinie 7:00 pod Ratuszem (parking główny). Jeśli chcecie Państwo z niego skorzystać, uprzejmie prosimy o zgłaszanie tego pod numerem telefonu: 43 825 02 01" - informuje miasto.

Przypomnijmy, aktor pochodził ze Zduńskiej Woli, oddalonej od Warszawy o około 175 km.

CW