Jacek Kurski oddał hołd Pawłowi Królikowskiemu na ramówce TVP

Podczas prezentacji wiosennej ramówki TVP, Jacek Kurski uczcił śmierć aktora minutą ciszy. Wspomniał też o innych zmarłych artystach.

W Warszawie odbyła się uroczysta prezentacja nadchodzącej, wiosennej ramówki TVP. Do gmachu Telewizji Publicznej przybyły w czwartkowy wieczór dziesiątki gwiazd, by promować swoje programy. Niestety, tym razem radość z nadchodzących projektów przyćmiła bardzo smutna wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego. Prezes TVP Jacek Kurski oddał hołd aktorowi, a także innym dwóm artystom. 

Jacek Kurski żegna Pawła Królikowskiego

Paweł Królikowski zmarł nad ranem w czwartek 27 lutego. Przykrą wiadomość o śmierci potwierdził jego brat Rafał Królikowski. W ciągu dnia w mediach społecznościowych pojawiło się kilkadziesiąt postów, w których inne gwiazdy polskiego show-biznesu żegnały aktora. Podczas konferencji TVP nie było inaczej. Jacek Kurski uczcił śmierć Pawła Królikowskiego minutą ciszy. Wspomniał też o Romualdzie Lipko i Jerzym Gruzie

Dzisiaj dotarła do nas bardzo przykra wiadomość o odejściu Pawła Królikowskiego, wybitnego aktora, prezesa ZASP-u i człowieka, który nie miał wrogów. Wszyscy go kochali, on kochał wszystkich. Ostatnio w ogóle jest taki czas, kiedy odchodzą Wielcy. Dwa tygodnie temu odszedł Romuald Lipko, wkrótce po nim wybitny człowiek - Jerzy Gruza. Bardzo proszę Państwa o to, abyśmy tych trzech wielkich ludzi kultury uczcili minutą ciszy- mówił ze sceny prezes TVP.

Paweł Królikowski był wybitnym aktorem i bardzo często grał w produkcjach Telewizji Publicznej. Trudno nie wspomnieć o jego kultowej roli w serialu "Ranczo", gdzie wcielał się w Kusego. To jeden z bardziej lubianych seriali TVP. Paweł Królikowski grał również w serialu "Na dobre i na złe", a także "Ojciec Mateusz". Miał 58 lat. 

RG

Więcej o: