Paweł Królikowski pożegnany przez ZASP. Zaledwie kilka dni temu zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa

27 lutego zmarł Paweł Królikowski. Wiadomość o jego śmierci potwierdziła rodzina.

Nie żyje Paweł Królikowski. Aktor znany między innymi z serialu "Ranczo" od ponad dwóch miesięcy przebywał na oddziale neurochirurgicznym w jednym ze stołecznych szpitali. Aktor był hospitalizowany przed świętami Bożego Narodzenia. Lekarze określili wówczas jego stan jako poważny. Niestety, w czwartek popołudniu 27 lutego media obiegła smutna wiadomość - Paweł Królikowski zmarł w godzinach porannych. Informację potwierdziła rodzina aktora.

Paweł Królikowski pożegnany przez ZASP

W kwietniu 2018 roku Paweł Królikowski objął stanowisko prezesa ZASP-u. Koledzy i koleżanki aktorzy bardzo ucieszyli się na tę wiadomość. Serialowy Kusy uchodził za osobą kreatywną i pełną pasji. Wiadome było, że będzie w stanie zrobić wiele dla środowiska artystów.

Członkowie Związku Artystów Scen Polskich jako jedni z pierwszych pożegnali Pawła Królikowskiego.

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że dziś w godzinach porannych zmarł Paweł Królikowski. Aktor teatralny i filmowy, Prezes ZASP, nasz Kolega... W imieniu Zarządu Głównego ZASP bardzo prosimy przedstawicieli mediów o uszanowanie prywatności rodziny w tych trudnych chwilach - czytamy we wpisie.

Na kilka dni przed śmiercią Paweł Królikowski zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa ZASP-u.

Paweł Królikowski. Choroba

Problemy Pawła Królikowskiego ze zdrowiem rozpoczęły się 2015 roku. Aktor trafił do szpitala z bólem głowy i nudnościami. Lekarze nie mieli wątpliwości - powodem dolegliwości był tętniak mózgu. Konieczne było jego operacyjne usunięcie.

Pod koniec ubiegłego roku aktor ponownie trafił na oddział neurochirurgiczny, gdzie przeszedł operację oraz rehabilitację. Aktor długo nie mógł opuścić szpitala ze względu na infekcję, która wdała się po operacji. Pod koniec stycznia stan Pawła Królikiewicza się pogorszył i, jak donosił "Super Express", konieczna była kolejna operacja. Pomimo starań lekarzy, życia Pawła Królikowskiego nie udało się uratować.