"Szansa na sukces". Znamy dwa utwory, które powalczą o udział w konkursie Eurowizji 2020. Polska w końcu wygra?

Finał eurowizyjnej "Szansy na sukces" już w najbliższą niedzielę. Kasia Dereń i Lake Malawi zaprezentowali swoje konkursowe piosenki.

Konkurs Piosenki Eurowizji zbliża się wielkimi krokami. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i teraz nasz kraj bierze w nim udział. W tym roku jednak Telewizja Publiczna zmieniła zasady wyboru polskiego reprezentanta. Zostanie wyłoniony w "Szansie na sukces" już w najbliższą niedzielę. W finale powalczą ze sobą: Kasia Dereń, Alicja Szemplińska i zespół Lake Malawi. 

Zobacz wideo Junior Eurovision 2019 - Official Promo

"Szansa na sukces" - piosenki konkursowe 

23 lutego w budynku przy Woronicza odbędzie się finał tzw. eurowizyjnej "Szansy na sukces". Dotąd poznaliśmy dwa utwory, które powalczą o reprezentowanie naszego kraju na scenie w Rotterdamie. Jako pierwsza w sieci pojawiła się piosenka zespołu Lake Malawi, którego wokalista wygrał ostatni odcinek "Szansy na sukces"

 

Nagranie spotkało się z pozytywną reakcją fanów. 

Powodzenia w niedzielę. Mam nadzieję, że to Wy pojedziecie do Rotterdamu. Bardzo bym się cieszyła, gdybyście reprezentowali Polskę.
Byłem zły, że w półfinale nie wygrał Nick Sinkler, ale ta piosenka przekonała mnie do Alberta.

Przypomnijmy, zespół ma już na swoim koncie eurowizyjną przygodę. W zeszłym roku reprezentował Czechy, zajmując ostatecznie 11. miejsce. 

 

Kasia Dereń to finalistka pierwszego odcinka specjalnej "Szansy na sukces". W drodze na Eurowizję pokonała między innymi Maję Hyży. W czwartek zaprezentowała swoją propozycję, singiel "Ufaj mi".

 

Trzecim uczestnikiem najbliższej "Szansy na sukces" będzie zwyciężczyni ostatniej edycji "The Voice Of Poland", Alicja Szemplińska. 18-latka z Ciechanowa jeszcze nie zaprezentowała swojej piosenki, ale fani nie mają wątpliwości, że to właśnie ona będzie reprezentowała nasz kraj w Rotterdamie. Może faktycznie mają rację i byłaby to dobra decyzja? W końcu zwyciężczyni (Roksana Węgiel) i finalistka (Viki Gabor) "The Voice Kids" wygrały dla Polski Eurowizję Junior. 

Czekamy z niecierpliwością na ostatni konkursowy singiel i trzymamy mocno kciuki za niedzielne występy każdego z artystów. "Szansa na sukces" startuje w telewizyjnej Dwójce już o 15:15. 

CW

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.