Wnuk królowej rozwodzi się z żoną. Po przeprowadzce zostanie jej sąsiadem. Powód decyzji zrozumie nawet Elżbieta II

Peter Phillips (wnuk królowej Elżbiety II) i Autumn Kelly po 12 latach małżeństwa postanowili się rozwieść. Chcą jednak nadal utrzymywać kontakty i zostaną sąsiadami.

Peter Phillips to najstarszy wnuk królowej Elżbiety II, syn księżnej Anny i Marka Phillipsa. Autumn Kelly pochodzi z Kanady i prowadzi własną firmę. Para zdecydowała się na separację po 12 latach małżeństwa. Jednak dla dobra dzieci zamieszkają blisko siebie.

Rozwód wnuka królowej Elżbiety II

Początkowo brytyjskie media spekulowały, że Autumn podjęła decyzję o rozwodzie pod wpływem megxitu - rezygnacji z obowiązków książęcych Meghan Markle i księcia Harry'ego i ich przeprowadzki do Kanady. Mówiono, że żona Petera także będzie chciała wyprowadzić się z Wielkiej Brytanii i wrócić do Montrealu, skąd pochodzi. 

Rodzina królewska to firma. Co teraz z Harrym i Meghan?

Zobacz wideo

Para obecnie mieszka pod jednym dachem na osiedlu Gatcombe Park w Gloucestershire. Zgodnie z ustaleniami między Peterem a Autumn, jeden z (niebawem byłych) małżonków ma się wyprowadzić po rozwodzie i znaleźć dom na tym samym osiedlu. Wszystko po to, żeby móc stale utrzymywać kontakty z córkami: 9-letnią Savannah i 7-letnią Islą.

"The Sun" informuje, że to Autumn zdecydowała się na rozwód, ponieważ jej męża ciągle nie było w domu i spędzali coraz mniej czasu razem. Rozwód Phillipsów będzie polubowny.

To bardzo polubowne rozstanie. Mieszkają razem, ale w rzeczywistości spędzili za dużo czasu osobno, że oddalili się od siebie. Nie mają zamiaru się spieszyć, ale w pewnym momencie jeden z nich się wyprowadzi - informuje źródło "The Sun".

Para nadal chce pozostać w przyjacielskich stosunkach dla dobra ich dzieci. Decyzja o rozwodzie została podjęta po wielu miesiącach dyskusji między małżonkami. Priorytetem są dla nich Savannah i Isla. Peter będzie pierwszym wnukiem królowej, który legalnie się rozwiódł.

Związek Petera Phillipsa i Autumn Kelly

Peter Phillips i Autumn Kelly poznali się w 2003 roku podczas Grand Prix Formuły 1 w Montrealu, gdzie oboje pracowali. Kelly wtedy nie wiedziała, że Phillips jest w ogóle członkiem rodziny królewskiej, dopóki jej mama nie zobaczyła jego zdjęcia w telewizji. Wtedy jej powiedziała:

Oh, Autumn! W co ty się wpakowałaś?

Peter wspominał, że ich spotkanie było przeznaczeniem. Kilka lat później poprosił ją o rękę. 

Ceremonia zaślubin miała miejsce w 2008 roku i była skromna jak na warunki rodziny królewskiej, odbyła się na zamku w Windsorze. Uczestniczyło w niej 300 gości, wśród nich królowa, jej mąż książę Filip, książę Karol, a także matka Filipa - księżna Anna.

DK