Jacek Kurski zdradził, ile zarabia jako prezes Telewizji Polskiej. Przytulilibyśmy taką sumkę

Jacek Kurski naprawdę zyskał, opowiadając się niegdyś za Prawem i Sprawiedliwością. Dzięki posadzie prezesa TVP zarabia sporo pieniędzy.

Rządy Jaceka Kurskiego w Telewizji Polskiej trwają w najlepsze. Główne programy telewizyjne odnotowują świetne wyniki oglądalności, a prezes z wielką radością się tym chwali. Ostatnio - po raz kolejny - Sylwester Marzeń TVP zdeklasował konkurencję, przyciągając przed szklane ekrany kilka milionów więcej widzów niż konkurencja. Wszyscy zastanawiali się, ile w takim razie może zarabiać król tego całego imperium. Dziś już wiemy.

Roksana Węgiel gwiazdą ramówki TVP

Zobacz wideo

Jacek Kurski szczerze o swoich zarobkach

W minionym tygodniu Jacek Kurski stawił się na spotkaniu Komisji Kultury i Środków Przekazu. Prezes TVP odpowiadał na zadawane przez senatorów pytania. Omawiane były sprawy finansowe. 

Telewizja Polska poczyniła gigantyczne nakłady, idące w setki miliony złotych - powiedział, tłumacząc wszystko produkcją historycznych seriali i sportowymi transmisjami.

Kurski musiał również zdradzić, ile zarabia i zrobił to. Jednocześnie pochwalił się, że nie był "łasy" na pieniądze i nie przyjął stawki, którą pierwotnie mu proponowano. 

Poprosiłem radę nadzorczą o najniższe możliwe wynagrodzenie. Proponowano mi wyższe, ale sam poprosiłem o takie - wynosi ono 7-krotność średniej krajowej.

Przewidywana tzn. średnia krajowa na 2020 rok to 5227 złotych brutto. 7-krotność zatem to 36 589 brutto. Jeśli Kurski zgodziłby się na pierwotne warunki, czyli 15-krotność średniej krajowej, miesięcznie otrzymywałby 78 405 złotych brutto. 

Doceniacie jego "dobre serce"?

CW

Więcej o:
Komentarze (82)
Jacek Kurski zdradził, ile zarabia jako prezes Telewizji Polskiej. Przytulilibyśmy taką sumkę
Zaloguj się
 • polak_k.prawy

  Oceniono 18 razy 16

  Bierze tylko 36,5 tys. miesięcznie, żeby nie było wątpliwości, że "dobra zmiana" to reprezentacja mas ludowych, prostych ludzi ze wsi i małych miasteczek, kochających PiS i disco-polo. Nie to co "pseudoelita", np. jacyś nauczyciele, zarabiający 3 tysiące miesięcznie. Biedna Holecka grzmiąca na "pseudoelity" ma tylko 40 tys. miesięcznie i ledwo wiąże koniec z końcem.

 • miniorek

  Oceniono 18 razy 14

  To pomnóżcie to jeszcze przez 3 i może będziecie bliżej prawdy. Ciemna masa kupi ale inteligentni ludzie?

 • hipo krater

  Oceniono 11 razy 11

  Nie ma znaczenia czy masz styl, reputację, czy pieniądze. Jesli nie masz dobrego serca, nie jesteś niczego wart
  Louis de Funes .

 • bernardo82

  Oceniono 12 razy 10

  A premia roczna - prawie milion. Co za buc

 • kujwdubie

  Oceniono 9 razy 7

  Ale mnie ten skoorviel wzruszył. Normalnie anioł nie człowiek. Co za skromność.

 • egg69

  Oceniono 7 razy 5

  To wynagrodzenie podstawowe. Do tego dochodzą premie, dodatki i inne benefity liczone w dziesiątkach tysięcy. Suweren nie jest taki ciemny, jak go Kurski maluje. Kiedyś trzeba będzie za to odpowiedzieć. panie K.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 7 razy 5

  Gdyby mój interes był dotowany setkami milionów złociszy z pieniędzy podatników miałbym oglądalność jak stąd do Przylądka Zielonej Nadziei.
  Poza tym zarabiać na tubie propagandowej w miesiąc tyle co większość zarabia w rok, a babcia w dwa lata może otrzyma tyle emerytury i to znów wyciągając od podatnika... no cóż, szczerze to świnia utytłana w odchodach w domu jest już bardziej akceptowalna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX